DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

İşsizlik Sorununa Çözüm Ve Kariyer Edinme

7 Mayıs 2015 Ekleme Saati: 12:00
419 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Günümüzde toplumların en büyük sorunlarının başında işsizlik sorunu gelmektedir. Bu sorun plansız, geri kalmış, gelişemeyen, denetim eksikliği olan toplumlarda daha çok görülmektedir. Farklı iş alanlarında ihtiyacın tespiti, yeterli sayıda okul ve eğitim kurumu açılması, yeteri kadar mezun verilmesi ve mezun olan kişilerin derhal iş ortamlarına yerleştirilmesi aslında sorunu kökten çözmektedir, ancak bu sistem maalesef gelişmiş toplumların oturttuğu bir sistemdir.

Herkes yetenekli olduğu konuda ve bildiği, eğitimini aldığı işi yapmalıdır. Aksi takdirde verim düşer, kariyer edinmek zorlaşır. İş severek ve isteyerek yapıldığı sürece verim artacağından bu verim artışı toplumu olumlu etkileyecektir.

İş ilanları her kesime hitap eden, farklı branşlardaki vasıflı veya vasıfsız iş gücüne sahip eleman aramaktadır.

İster iş ara, iş bul, ister eleman ara elaman bul basın yayın organlarına verilen ilanlar büyük ilgi görmektedir. Özellikle internet sitelerindeki iş bulma ve eleman bul ilanları günde binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Aranan şartların, ödenecek ücret ve sosyal güvenlik konuları belirtilen ilanlar müracaat formu dolduran kişiler arasından tespit edilerek işe alınmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık