DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kültürümüzü Öğrendiler

10 Mayıs 2015 Ekleme Saati: 23:21
1.921 kez görüntülendi

Kültürümüzü Öğrendiler

Karapınar Gazi Mustafa Kemal İÖO ve Vehbi Yurt İÖO öğrencileri, Karapınar’ın tarihi değerlerini içinde barındıran Valide Sultan Müzesini ziyaret ettiler. Gazi Mustafa Kemal İÖO Anasınıfı Öğretmeni Bahriye Nisa Kalkan ve Öğrencileri, Müze görevlisi Hasan Taşkın’ı soru yağmuruna tuttular. Öğrenmeye meraklı öğrencilerin, hep bir ağızdan teşekkür etmeleri ve müze görevlisine yönettikleri ilginç sorular, müze görevlisi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Müze görevlisi Hasan Taşkın, “Tarihimizi öğrenmek ve öğretmek bizlere de haz veriyor. Ayrıca anasınıfı öğrencilerinin terbiyeli tavırları ve ilginç soruları beni ziyadesi ile memnun etti. Böyle terbiyeli ve araştırmacı bir öğrenci yetiştirdikleri için öğretmen kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Okul öncesi eğitim ve anasınıfı eğitimin çocuklar üzerinde ki olumlu etkisine birebir şahit oldum. Bizim zamanımızda böyle eğitim sistemi yoktu. Şimdi ki çocuklar çok şanslı ve veliler de bilinçli” dedi.

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Anasınıfı Öğretim görevlisi Bahriye Nisa Kalkan ise, “Okul Müdürümüz Halil Saygı’ya, ilçemizde bulunan Valide Sultan Müzesini ziyaret etmek istediğimizi söylediğimizde, düşüncemize destek vererek yardımcı öğretmenler ve servis aracını bizlere yardımcı tahsis ederek bizleri memnun etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize atalarımızın kullandığı kültür değerlerini tanıttık. Bu konuda bizlere yardımcı olan Başta Belediye Başkanımız Mehmet Yaka’ya, müze sorumlusu Hasan Taşkın abimize, Okul müdürümüze ve yardımcı öğretmen kardeşlerimiz ile servis şoförümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Gazi Mustafa Kemal İÖO ve Vehbi Yurt İÖO öğrencileri 1 700 Gazi Mustafa Kemal İÖO ve Vehbi Yurt İÖO öğrencileri 2 700 Gazi Mustafa Kemal vehbiyurt İÖO ve Vehbi Yurt İÖO öğrencileri 3 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık