DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Seni eleştireni düşman bilme asıl düşman yalakalardır.

30 Mayıs 2015 Ekleme Saati: 11:06
3.271 kez görüntülendi

Seni eleştireni düşman bilme asıl düşman yalakalardır.

Seni eleştireni düşman bilme asıl düşman yalakalardır.

İnsanoğlunun fıtratında vardır, övünmeyi sevmek ve insanoğlunun fıtratında vardır takdir edilmeyi, beğenilmeyi, şımartılmayı sevmek. Eleştirilmeyi aslında hiçbirimiz sevmeyiz. İsteriz ki herkes bizi övsün, herkes bizim yaptığımız güzel şeylerden bahsetsin. Ama bilmeyiz ki, yada aklımızdan çıkartıveririz ki, insanoğlu hatasız değildir. Orhan Gencebay’ın da dediği gibi Hatasız Kul Olmaz. Hepimiz zaman zaman hatalar yaptık, yapıyoruz ve yapacağız da. Çünkü insanız. Her şeyi mükemmel yapmak ve hatasız yapmak Allah’a mahsustur.

Topluma hizmet etmek ayrı bir zordur. Çünkü toplumda değişik fikirleri olan, değişik zevkleri olan, değişik kültürleri olan insanlar vardır. Her insanı aynı eylem ile memnun edebilmek mümkün değildir. Bir kişinin her şeyi bilmesi imkânsızdır ama bir kişi çok şey bilebilir.

Şimdi biz çevremizi de önce sevdiklerimizi ve başarılı olmasını istediklerimizi eleştiririz ama eleştirilenler bundan hiç memnun olmazlar. Birde, harikasınız, şunu muhteşem düşünmüşünüz diye takla atan ama aslında bize zarar veren yakınlarımız vardır. İnsanı hatasız gibi göstererek yanlışın ta içine gömülmemize sebep olurlar. Biz onların övgülerinden haz alır ve onları dostumuz sanırız. Kimin dost kimin düşman olduğunu öğrendiğimizde de iş işten geçmiş olur.

Eskiden padişahların bazıları, para ile kendine şaklaban tutarlarmış. Canı sıkıldığında şaklabanı huzura çağırırlar ve konuştururlarmış. Kendisini övdürürmüş.

Bizim de elimizde bir belediyemiz var işte. Onlar her ne kadar bizi kötü gibi görseler de biz aslında ilçemize hizmetin en iyisinin gelmesi için gördüğümüz yada duyduğumuz yanlışları yerel gazetemiz de dile getirerek bu yanlışların telafisi noktasında katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu görevi yerine getirirken de, gözümüzü budaktan esirgemeyerek zaman zaman hedef tahtası oluyoruz.

Kaldırım ihalesi yapıldı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız da açılışını yaptı gitti. Yol boyu gidip geliyorum ve arıyorum ama ben o gün çalışmaya başlayan firmayı da adamlarını da göremiyorum. Yoksa biz yalan haber mi yaptık diye düşünmüyor değilim hani.

Yağmurlar yağdığında şehrin merkezi bile gölekler içinde kalıyor. Bunu benim kadar Belediye yetkilileri de görüyor ve hatta hemen ekibi çıkartarak suyun bir an önce drenajlara akmasını sağlıyorlar. İyi güzel de suya yolunu gösterecek birilerinin olması şart mı, su kendi yolunu kendi bulsa da kendi akıp gitse iyi olmaz mı? Bu yapım aşamasında yanlış yapılmış olabilir ama telafisi yok mudur?

Hastane girişinde akşam girerken, yolun kenarında oluşan çukura bir araba devrilmeden orada fosforlu kenar bariyeri tedbir alınmayacak mı?

Bazı lokanta ve cafeler de lavabo ve tuvalet sorununu dile getirmiş olmamıza rağmen, kimsenin kılının kıpırdamaması, halka duyulan saygının yada saygısızlığın işareti değil de nedir.

Mezarlıklar, ottan çöpten geçilmiyor desem, muhatabı Büyükşehir diyerek burada muhatap bulamayacak mıyız?

Eşeli caddesi sakinleri, o yoldaki bakımsızlığın ve sefilliğin faturasını bana kesiyorlar desem, haklı mı haksız mı olduklarının cevabını kim verecek?

Azar azar gördüklerimizi dile getirip kaleme almaya devam edeceğiz. Siz ister iyi niyetli algılayın, ister kötü niyetli. Niyetimiz halisanedir.mehmet okuyucu yeni

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık