DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

TOBB Rıfat Hisarcıkoğlu Karapınar’ı Ziyaret Etti

31 Mayıs 2015 Ekleme Saati: 05:56
2.601 kez görüntülendi

TOBB Rıfat Hisarcıkoğlu Karapınar’ı Ziyaret Etti

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Başkanı Rıfat Hisarcıkoğlu, Karapınar’ı ziyaret etti. Beraberinde Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ile Karapınar’a gelen Hisarcıkoğlu’nun ilk durağı Karapınar Ticaret Odası oldu. Hisacıkoğlu’nu, Karapınar kaymakamı Ramazan Yıldırım, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kemal Sözen, Ticaret Borsası Başkanı Nazım Sezer, Karapınar girişimci kadınlar Başkanı Döndü Çoban, ve sivil toplum örgüt başkanları karşıladılar. Hisarcıkoğlu’na hoşgeldiniz çiçeğini Ticaret Borsası Başkanı Nazım Sezer’in kızı Ege Sezer verdi.

Karapınar Ticaret ve sanayi Odasında açılış konuşmasını ev sahibi Başkan Mustafa Kemal Sözen yaptı. Sözen Hisarcıkoğlu’na hoşgeldiniz dileklerinde bulunarak sözü Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ya bıraktı. Alt yapı ve İmar olarak çalışmalarınıd evam ettirdiklerini söyleyen Yaka, “Karapınar konut alanında son 10 yıl içerisinde çok yol aldı. Eskiden sobalı olan konutlarımız şimdi ısı yalıtımlı ve kaloriferli olarak halkımıza hizmet vermektedir. Sanayi ve Tarımda Karapınar öncü bir ilçe konumuna gelmiştir” dedi.

Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım ise “Karapınar insanı emektardır. Çalışmayı sever. Karapınar’lılar çölde vaha yaratmasını başarmıştır. Karapınar’da yöneticiler arasındaki uyum çevre ilçeler tarafından gıbda edilerek takip edilmektedir” dedi.

Daha sonra söz alan Rıfat Hisarcıkoğlu ise, “Dünyanın vazgeçilmezi ekonomi kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bu değerlerimizi sanayi alanına da taşımalıyız. Ayrıca karapınar’da birliktelik çok güzel kurulmuş. Coğrafyanız çok güzel. Allah’ın bu nimetlerinden fay6dalanıyorsunuz. Ne kadar şükretseniz azdır” dedi.

Daha sonra Karapınar Ticaret Borsasına geçen Rıfat Hisarcıkoğlu ve heyeti, Ticaret Borsası Başkanı Nazım Sezer ve yönetim kurulu tarafından kurban kesilerek karşılandı. Hoşgeldiniz konuşmasını yapan Nazım Sezer, “Cari açığımızın en büyük nedeni Elektrik enerjisine verdiğimi bedeldir. Karapınar Güneş enerjisi bakımından önemli bir yer arz etmektedir. Çiftçiye Güneş enerjisinden faydalanmasını sağlamamız lazım. Hastanemize Tömografi cihazı ve eğitim yatırımı oplarak Karapınar’a bir Fen Lisesi istiyoruz ” dedi.

Daha sonra söz alan Karapınar Belediye başkanı Mehmet Yaka ise, “Nazım sezer’in taleblerine katıldığını söyledi. Yaka, Karapınar’ın en önemli sorunlarından birisinin yer altı su seviyesi olduğunu ve Karapınar’ın mavi tünelden faydalanması gerektiğini söyledi.

Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım ise, Hisarcıkoğlu’na Karapınar’ı sık sık ziyaret ederek motive olunmasında katkı sağlamasını istedi.

Karapınar’ın ihtiyacının ürettiği ürünlerinde Marka olması gerektiğini söyleyen Rıfat Hisarcıkoğlu ise, “Karapınar Ticaret borsası başkanının çok enerjik olduğunu ve telefonda bile kendisinden enerji aldığını söyledi. Karşılıklı espriler ile sohbet formatında devam eden toplantı neticesinde, Karapınar’a Fen Lisesi ve Hastaneye Tomografi cihazı noktasında yardımcı olacağı sözünü veren Rıfat Hisarcıkoğlu, “Karapınar bizim için hızlı gelişen bir ilçedir. 13 sene önce geldiğim Karapınar’ı ben tanıyamadım. Karapınar çok hızlı değişime ve gelişime uğrayan bir yerleşim merkezidir” dedi.TOBB rıfat hisarcıkoğlu nazım sezer 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık