DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İNTERNET İLE ÇOK KOLAY

31 Mayıs 2015 Ekleme Saati: 12:35
655 kez görüntülendi

UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İNTERNET İLE ÇOK KOLAY

Son yıllarda internetten alınan uçak biletlerimiz ile havayolunu kullanarak seyahat etmek oldukça kolay olmaktadır. Özellikle de uzun yolculuklarda kısa ve keyifli olması adına tercihlerimiz havayolu ile seyahat etmek olmaktadır.

Uzun yolculuklar yorucu ve sıkıcı olmaktan havayolu ile çıkmakta ancak uçak biletleri önceki yıllarda şimdiki kadar uygun fiyata satılmamaktaydı. Bu nedenle önceki yıllarda yolculuk etmek istediğimizde ya da planlama yaparken havayolu tercihini hep, ikinci plana atardık. Karayolu ile uzun yolculuklarımız sıkıcı ve uzun olmasına rağmen uygun fiyatta olması nedeni ile ya karayolunu ya da tren yolunu tercih etmek zorunda kalıyorduk.

 

Ancak sektöre giren birçok havayolu şirketi sayesinde yolculuklarımızı karayolu yerine uygun fiyata uçak biletini alarak uçak ile gidebilmekteyiz.

Birçok havayolu firmasının bu sektörde ben de varım demesi ile aralarında oluşan müşteri çekme rekabeti sayesinde bilet fiyatları çok uygun fiyatlara gerilmiş ve biletlerde bu sayede uygun fiyata uçak bileti alarak seyahat edebilmekteyiz.

Fiyatların ucuzlamasına rağmen bu fiyatlarda çok daha uygun fiyatlara bilet alma şanslarımızdan biri erken rezervasyon, hafta içi bilet almak ve sakin dönemlerde son saniye bilet almaktır.

 

Bu seçeneklerden en kolayı erken rezervasyondur ve erken planlama ile biletlerimizi çok uygun fiyatlara alarak ekonomik olarak tasarruf etmiş olabiliyoruz. Bunun için ister cep telefonlarımızdan ya da istersek de ev – iş yerimizden bilgisayara girip internete girmek ve bizlere yardımcı olan uçak bileti satan sitelerden biletlerimizi erkenden almamızdır.

İnterneti kullanarak bizlere uçak bileti satan sitelerden kolaylıkla ve güvenle biletimizi uygun fiyata satın alabilmekteyiz. Birçok uçak bileti satan sitelerin sayfalarına girerek binlerce uçuştan bize gün, saat ve fiyat olarak uygun olanını internetten kredi kartımız ile alabilmekteyiz.

Bu sitelerden birine girdiğimizde nereye gideceğimizi bilmeden sadece bilet fiyatlarına bakıyor isek en uygun biletleri ve müsait olan uçuşları kolaylıkla bulabilmeyiz. Ayrıca nereye gideceğimizi bilmeden uçak bileti satan sitelerden uçuşlara baktığımızda bizlere ilham vermektedirler. Bizlerde ister yurt içi uçuşları ya da istersek yurt dışı uçuşları ile farklı yerlere uygun bilet alarak gidebilmekteyiz.

 

Günümüzde internet ile alışveriş yapmak ve birçok ihtiyacımızı internetten yapmak oldukça yaygınlaşmıştır. Birçok kişi artık birçok ihtiyacını internetten giderek hem zamandan tasarruf etmekte hem de parasal olarak tasarruf etmektedir. İnternete girdiğimizde havayolu seyahat sektörüne girmiş birçok firmanın uçak biletlerine tek sitede ulaşmaktayız.

Bu sitelerde bize uygun gelen bilet ve güvendiğimiz havayolu firmaları ile uzun yolculukları keyifli hale getirebiliyoruz. Uzun yolculuklar karayolu ve tren yolu ile stres ve yorucu olduğundan, ucuz uçak bilini alarak bunu keyifli hale getirebiliyoruz.

 

Bunun için bizlere hizmet veren birçok site ile biletlerimizi uyguna almak için aylar öncesinde planlama yapmamız ve uçak biletini satan sitelerden biletlerimizi uygun fiyata satın almamız gerekmektedir.

Bir diğer alternatif ise cumartesi ve Pazar günleri pahalı olan bilet fiyatları hafta içi Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri özellikle de sabah erken saatler ile akşam geç saatler çok uygun olabilmektedir. Uygun fiyata bilet almak için internet sitelerini sıkıca takip etmemiz her yönden çok önemlidir.

 

Uzun mesafeler havayolu ile çok daha kolay ve hızlı olmasını yanı sıra havayolları güvenlik olarak da karayoluna göre kat ve kat daha az tehlikelidir. Fakat insanlar karayolu yerine havayolu ile seyahat etmekten korkmaktadırlar. Bilinenin aksine uçak ile seyahat etmek karayolu ve trene göre çok ama çok daha güvenli bir seyahat şeklidir.

Kaynak : www.acilebilet.com

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık