DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Alfa Group Güç Aktarma Sistemlerinin Güçlü Markası

26 Haziran 2015 Ekleme Saati: 11:42
484 kez görüntülendi

Alfa Group Güç Aktarma Sistemlerinin Güçlü Markası

Geçmişten günümüze teknoloji alanında gelişmeler sanayi devrimi ile başlamış ve yıllar içerisinde büyük değişimler geçirerek bugünkü teknolojinin inşa edilmesinde önemli rol oynamıştır. Sanayi devriminin ilk yıllarında ağırlıklı olarak mekanik çalışma prensibine bağlı olan sanayi ve teknoloji alanında yaşanan gelişmeler sonrasında, elektronik sistemlerin yaygınlaşmasıyla elektro – mekanik boyutunu kazanmış ve çok daha esnek bir yapı almıştır.

İnsanoğlu zaman içerisinde pek çok gereksinime ihtiyaç duymuş ve bu ihtiyaçları sürekli artarak devam etmiştir. İnsan gücünün makinalara devredilmeye başlamasıyla çeşitli güç ve güç aktarım sistemleri ortaya çıkmıştır. Bu sistemlerin birer ürünü olan redüktör ve redüktörlü motor da bu sistemlerin birer parçasıdır.

Redüktörü tanımlayacak olursa; bir dönme hareketinin devir – tork oranını dişliler yardımıyla değiştiren dişli sistemi olarak adlandırılır. Vites kutularıyla birlikte dişli çark düzeneklerinin paralel dişli dizilerinin bir elemanıdır. Yapısal bakımdan redüktörler, gövde içine yerleştirilmiş dişli çarklar, miller, yataklar vb. gibi parçalardan oluşan sistemlerdir. Akademik olarak tanımı ise, elektrik motorlarının yüksek dönüş hızlarını makineler için gerekli olan dönüş hızlarına düşürmek için tasarlanan kapalı dişli düzenekleridir.

Çağımızda redüktör kullanımı pek çok farklı alan güç aktarım sistemlerini verimli kullanmak amacıyla tercih edilemektedir. Redüktör denilince akla gelen ülkemizin öncü firmalarından Alfa Group, bu alanda kendini sürekli geliştirmekte ve geliştirdiği güç aktarım sistemleri ile ülkemize uluslararası platformlarda başarılar kazandırmaktadır.

http://www.alfareduktor.com/

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık