DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

Araç Kiralama Süresi Nedir?

2 Haziran 2015 Ekleme Saati: 18:24
421 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Araç kiralama hizmetleri, çok eski yıllardan beri her bireyin hizmetindedir. Son zamanlarda yaşanan değişim ve gelişimler ile birlikte pek çok yenilik getirilen ordu rent a car hizmetleri, oldukça profesyonel ve yenilik çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Araç bakımları yapılmakta ve müşterilerin mağdur olmamaları için çoğu zaman yardımcı olunmaktadır. Elbette ki bu durumlarda firma seçiminin iyi olması gerekmektedir. Tabi ki her firma müşterileri düşünecek kadar anlayışlı ve işini iyi yapıyor diyemez. Bu yüzden araç kiralama hizmeti aldığınız yer ve kişiler oldukça önemlidir.

Peki, araç kiralama hizmetleri alınırken sizlere verilen süreler ne kadardır? Yani, araç kiralama hizmetleri en az ve en çok olarak ne kadar sürelerde gerçekleştirilmektedir?

  • Araç kiralama hizmetleri, normal olarak ordu araç kiralama olarak, en az 1 gün olarak belirlenmektedir. Yani aracı 1-2 saatliğine kiralamak isteseniz bile, 1 günlük ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü en az kiralama süresi 1 gün olarak tanımlanmıştır. 1 gün ise 24 saat olarak alınmaktadır.
  • Normal şartlarda en fazla araç kiralama hizmeti 1 ay olarak belirtilmektedir. Yani 30 günden fazla araç kiralama uygun olmaz genel olarak. 30 gün sonrasında gelerek araç kiralama hizmetini uzatabilir ve değişikler yapabilirsiniz.
  • Bunların yanı sıra bazı diğer şartlar uygulanarak yıllık araç kiralama hizmetleri de uygulanabilmektedir. Bu durumda da oto kiralama ordu hizmeti aldığınız firma ile görüşerek detayları alabilirsiniz.

Bunların yanı sıra araç kiralama gerçekleştirilirken bazı sözleşmeler uygulanmaktadır. Sözleşme maddeleri ise kısaca şunlardan ibarettir.

  • Araç yakıtının kiracıya ait olması
  • Trafik kaza ve hasar durumları
  • Trafik cezaları
  • Kiralama süresi
  • Kiralama alan kişinin gerekli bilgileri
  • Kiralık aracı kullanabilecek ehliyet sahipleri

Son madde, kiralık aracı kullanabilecek olan kişilerin de ehliyetlerinin belgeler arasında yer alması gerektiği anlamındadır. Yani sözleşmede eğer ki bir kişinin belgesi bulunuyorsa o kişiden başka birinin aracı kullanması uygun görülmez ve kaza durumunda hiç bir hak talep edemezsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık