İndirimli Elektrik vazgeçilmezimiz oluyor

9 Haziran 2015 Ekleme Saati: 17:06
192 kez görüntülendi

İndirimli Elektrik vazgeçilmezimiz oluyor

Tüketiciler ucuz elektriğe Aksa Elektrik Akedaş, Sepaş Enerji gibi Türkiye’nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerinin tekliflerine tek bir adresten CazipEnerji.com’da anında ulaşabiliyor.

Enerji Piyasası Düzemleme Kurulu (EPDK)’nın elektrikte tedarikçi değiştirebilmek için belirlediği alt fatura limitlerini 130 TL’ye kadar indirmesiyle birlikte “İndirimli Elektrik” kavramı günlük hayatımıza girmeye başladı. 2001 yılından beri kademeli olarak düşürülen bu limitler, 2015 yılı itibarıyla yaklaşık 4 milyonun üzerinde kişinin indirimli elektrik fırsatından faydalanabileceği seviyeye ulaştı.

Cep telefonu opertörü değiştirmekle birçok benzerliği olan bu sistem sayesinde elektrik sektöründeki rekabet arttı. Böylece tüketiciler aynı elektriği daha kaliteli hizmet koşulları ve daha cazip fiyatlarla kullanma şansını yakaladı. Neredeyse herkes cep telefonlarında bir tarifesi olmadan, önceden belirli bir “dakika” satın almadan hiçbir konuşma yapmıyor. Eskiden sıkça rastlanan “yüklü cep telefonu faturaları” numara taşıyarak operatör değiştirmenin serbestleşmesiyle beraber ortadan kalktı. Artık herkes belirli bir tarife için cep telefonu operatörüyle önceden anlaşıyor, daha ucuz fiyatlar için operatörünü değiştiriyor.

Aynı uygulamanın elektrikte de hayata geçirilmesiyle birlikte çok yakında “yüklü elektrik faturaları”na veda edeceğiz. Tüm tüketiciler kullanacakları elektrik için farklı tedarikçilerle önceden anlaşacak, indirimli dakika alır gibi indirimli elektrik satın almak vazgeçilmez olacak. Kimse tedarikçi seçimi yapmadan elektrik kullanmayacak, böylelikle ucuz elektrik fiyatları sıklıkla karşımıza çıkacak. Tedarikçi sayısının fazla olması, rekabetin sert olacağı ve de tüketicilerin öneminin giderek artacağı bir piyasa oluşmasına olanak sağlayacak. Tüm bunlardan kazançlı çıkan tüketici olacak. Kısacası ucuz elektrik kullanmak çok yakın bir zamanda vazgeçilmezimiz olacak.

Tüketiciler, Aksa Elektrik, Akedaş, Sepaş Enerji gibi Türkiye’nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerinin tekliflerine tek bir adresten CazipEnerji.com’da anında ulaşabiliyor. Tedarikçilerin indirimli elektrik tekliflerini CazipEnerji.com’da anında karşılaştırıp, hangi tedarikçinin hangi tarifesine geçilmesi durumunda ne kadar kazancı olacağını hemen görüyor. Böylece tüketiciler tek bir adresten sektörün önde gelen tüm firmalarının tekliflerine aynı anda ulaşıyor, üstelik saniyeler içinde tedarikçi değiştirme işlemini sonlandırarak kolayca indirimli elektrik tarifelerine geçiş yapabiliyor. CazipEnerji.com’da saniyeler içinde tedarikçi değiştirebilen tüketicilerden hiçbir işlem ücreti alınmıyor, tedarikçi değiştirirken elektrik kesilmiyor, sayaç ya da kablo değişmiyor.

ESKİ TEDARİKÇİNİZE VERDİĞİNİZ GÜVENCE BEDELİNİ GERİ ALIN

CazipEnerji.com’da Türkiye’nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerinin indirimli elektrik tarifelerini anında karşılaştırıp saniyeler içinde seçtikleri tedarikçiye geçiş yapabilen tüketiciler yalnızca indirimli elektrik kullanmakla kalmıyor, eski tedarikçilerine vermiş oldukları teminatları da geri alıyor. Çoğu zaman 2 aylık fatura tutarı kadar olabilen bu teminatı nakit olarak geri alabilen tüketiciler, indirimli elektrik kullanmaya başlamadan önce tasarruf etmiş oluyor.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık