DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kendini Gözü Açık Sananlar… İsrail’e mi Kucak Açalım

22 Haziran 2015 Ekleme Saati: 09:09
2.768 kez görüntülendi

Kendini Gözü Açık Sananlar… İsrail’e mi Kucak Açalım

mehmet okuyucu yeniKendini Gözü Açık Sananlar

Öncelikle bir ilçenin geleceği, bir kaç kişinin iki dudağı arasında heba edilemez. İlçemiz üzerinde dönen bulutlar yağmur bulutu mu yoksa felaket bulutumu iyice bir araştırılmalı. Felaket bulutu ise yağmasına engel olduğumuzda, yağacak bereket bulutlarını kaçırdınız diyenler olacaktır muhakkak, ama felaket bulutu ise ve yağar ise keşke daha akıllıca davransaydık demek için geç kalmış olacağız.

Karapınar yerli ve yabancı yatırımcıların odak noktası oldu. Bir taraftan üç beş kuruş para kazanmak için haber yapan bizler her obruk haberine koşarak ilçeyi obruklar diyarı diye anılan ve korkulan bir şehir havasına soktuk, diğer taraftan para kazandıracak yer havasındayız.

İlçemizin kuzeyinde Güneş enerjisi için ayrılan sahanın yabancı yatırımcılara açılması, kafalardaki soru işaretini büyütürken, bu bölgeye yapılacak olan yatırımlara kapıyı açmak, başa geçen iki kişinin dudakları arasında olmamalı. Karapınar kaymakamlığı ve Belediye başkanlığı bu kararı vermeden önce bu toplum tarafından seçilmiş diğer sivil toplum örgüt başkanlarına, muhtarlara ve hatta halka da sormalılar. Bakanlık sahayı tespit edip kara alırken bakanlığı bile yanıltanların acaba ne gibi bir düşüncesi vardı. Düşündükleri sadece ilçenin menfaatimi idi? Bu sorular cevabını almalı diye düşünüyorum.

Benim aklımın erdiği ve anladığım şu ki, çeşmenin başında duran testisini dolduruyor. Havuzdaki suyun başka kimlerin testisini doldurduğu da kimsenin umurunda değil. Bazı akıllılarda tren yolunda kaldı. Vay efendim tren yolunu geçirtmeyen zihniyetmiş. Ya sizin bizim dedelerimizin canını ortaya koyarak kazandığı toprakların yabancılara yani Türk olmayan yatırımcılara satılmasını istemiyoruz biz. Müslümanlara zulüm eden İsrail’i koynumuza alıp yatmayalım diye gayret gösteriyoruz. Bu kadar çıkarcı düşünerek çocuklarımıza bırakacağımız vatanı yabancı bayraklar ile kirletmeyelim diye çaba gösteriyoruz. Ama nedense bazı arkadaşlar pencereyi daraltmaya çalışıyorlar. Muhalefet olunmayacak diye, neslimizin geleceğini de karatmak insafsızlık olur.

Kaldırımları haber yaptım. Apartmanların çatı oluk suları tüm kaldırımlarda kalacak. Neymiş efendim apartmanların kaldırımlarının kot hesaplaması yanlışmış. Ne olacak peki. Şimdi apartmanların oluklarından gelen su drenaj hattına ulaşamayıp kaldırımlarda çevre kirliliği ve koku mu yapacak ve zamanla yeni yapılmış olan kaldırımları çökmesine mi neden olacak. Buna kim önlem alacak. Kaldırımlar büyükşehirde. E oradan da kimse yok. Müteahhit firma yapıp çatıp gidecek ondan sonra biz kendi derdimize kendimiz mi yanacağız? Gelin yol yakınken bir çare arayalım.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık