DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Kiralama Hizmeti Alırken Dikkat Edilecekler

1 Haziran 2015 Ekleme Saati: 18:17
389 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Araç kiralama ilk olarak 1970’li yılların sonralarında Avrupa ülkelerinde ve ABD’ de ortaya çıkmaktadır. Daha sonra ülkemizde de yaygın olarak araç kiralama hizmetleri verilmeye başlamak ile birlikte, son zamanlarda bu hizmetler oldukça gelişmeye başlamıştır. Aslında bu hizmetler gelişmeye başlamakla kalmayım, gelişmelerini üst seviyelere kadar getirmiştir diyebiliriz. Gördüğünüz üzere, araç kiralama hizmetleri alırken sizlere tek tip araç modelleri sunulmuyor. Birden fazla seçenek ile sizlerin karşısına araç modelleri çıkarılıyor ve ihtiyaçlarınıza yönelik seçimleri gerçekleştirmeniz konusunda yardımcı olunuyor. Peki, ordu oto kiralama hizmetleri hakkında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir biliyor musunuz? Bununla birlikte kiralanan araç hakkında bilinmesi ve yapılması gerekenler hakkında da kısaca bilgiler verelim.

Dikkat edilmesi gerekenler

Sizlerin ordu kiralık araç hizmetleri alımınız her ne kadar kolay işlemler sonrasında gerçekleşecek olsa da, bazı dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlar ise şöyledir.

  • Araç kiralama işlemleri sırasında, araçların bakımlarının ve hasarlarının olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Çünkü araç size hasarlı bir şekilde verilir de siz de bunu fark etmezseniz, kiralık hizmeti sona erdiğinde bu durum sizlerin aleyhine bir halmiş gibi gösterilebilir. Bu durumlara mahal vermemek için de ordu rent a car gibi güvenilir hizmetler almanız önerilmektedir.
  • Sözleşme maddeleri kesinlikle tek tek okunmalı ve anlaşılmalıdır.
  • Kiralık ücreti konusunda sözleşmeye göz atmanız ve bu konuda detayları bilmeniz önemlidir.
  • Kira bedelinin yanı sıra, gecikme bedeli konusunda yer alan sözleşme maddeleri yine sizler için önemli bir yere sahip olmaktadır.
  • Trafik cezaları hakkında ise bilmeniz gereken bir konu, sorumluluk kiracıya aittir.
  • Kaza durumunda ise gerekli tutanaklar tutulmaz ise, sigorta kapsamına girsin ya da girmesin durum sizler için sorumluluk taşımaktadır.
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık