DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Konuşma Bozukluğu Tedavisi

12 Haziran 2015 Ekleme Saati: 17:47
439 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Ülkemizde en çok çocukluk çağlarında başlayıp tedavisi uygulanmadığı müddetçe ilerleyen yaşlarda dahi devam eden konuşma bozukluğu birçok insanda görülmektedir. Bu tarz konuşma bozukluğu harf yutma, kekemelik şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Çocukluk çağlarında başlayan konuşma bozukluklarında felç ve korku gibi etken durumlar yer almaktadır. Genellikle insanların sosyal hayatlarını son derece kötü etkileyerek içine kapanık ve kendine güveni olmayan insan psikolojisinin oluşmasına neden olmaktadır. Konuşma gecikmesi, konuşma apraksisi, otizm ve down sendromu gibi rahatsızlıklar oldukça fazla rastlanan hastalıklar arasında bulunmaktadır.

  Konuşma bozukluğu tedavisi son yıllarda ilerleme gösterdiğinden dolayı, doktorlar zoru başararak bu bozukluğu en aza indirmektedirler.

 Konuşma terapisti hastanın konuşmasını tedavi ederken kendine güveninin gelmesini de desteklemektedir.

Böylece kişinin hayatta başarısını arttırarak topluma sağlıklı bireyler yetiştirilmesini sağlamaktadır. Felç gibi hastalıkların devamında konuşma bozuklukları oluşmaktadır. Bu durumlarda en son ve etkili tedavi yöntemleri uygulanarak kişinin yaşam kalitesi arttırılmaktadır.

İnternet üzerinden birçok doktor ve tedavi yöntemlerine ulaşarak çözüm bulabileceğiniz siteler arasında www.ireterapi.com adresi de yer almaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık