DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Meşhur Malatya Kayısısı

17 Haziran 2015 Ekleme Saati: 11:41
496 kez görüntülendi

Meşhur Malatya Kayısısı

Bildiğiniz üzere yaz mevsiminin en çok tüketilen meyvelerinden biri olan kayısı, ülkemizde kayısısıyla meşhur, adını sıklıkla duyduğumuz şehir olan Malatya’dan sofralarımıza geliyor. Yetişme koşulları ve lezzetinin en uygun şartları taşıyan bu ilimiz gerek ülkemizin kayısı ihtiyacının büyük bir bölümünü gerekse dünyanın farklı ülkelerinden gelen özel siparişlere cevap olarak ihtiyaçları karşılıyor.

Meşhur malatya kayısı olarak da bilinen, içerdiği zengin vitamin ve minerallerle de hem yaş hem de kuru olarak farklı saklama koşullarında depolanabilen kayısı, yaş ve kuru olarak tüketildiği gibi kışlık komposto, hoşaf, aşure ve diğer tatlı ağırlıklı gıda ürünlerinin de içerisinde önemli bir gıda maddesi olarak yer alıyor. Hamile bayanların hamilelik döneminde ideal oranda tüketmeleri önerilen kayısı aynı zamanda kilo vermek isteyenler için de lifli yapısı sebebiyle oldukça tercih ediliyor.

Kayısı aynı zamanda farklı gıda ürünlerinde aroma, ek malzeme, tatlandırıcı olarak da kullanılıyor. Bayanlar tarafından aşure, kek, pasta ve diğer hamur işlerinde kullanılmasıyla farklı tatları misafirlerine sunmalarına imkan tanıyor.

İster kuru, ister yaş olarak malatya kayısını dilediğiniz miktarda sipariş vermek için şu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

http://www.kayisibu.com/

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık