DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Organizesiz Organizasyon; Erozyon

17 Haziran 2015 Ekleme Saati: 17:35
2.003 kez görüntülendi

Organizesiz Organizasyon; Erozyon

2015 Uluslararası Toprak Yılı ve Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü, Karapınar Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma sahasında kutlandı. Saygı duruşu ve İstikal Marşının okunması ile başlayan programa, Konya Valisi Muammer Erol, Tarım Reform Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Seyfettin Baydar, Karapınar kaymakamı Ramazan Yıldırım, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını Konya Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Müdürü Durmuş Ali Çarkacı yaptı. Çarkacı, Karapınar’ın erozyon karşısında vermiş olduğu örnek mücadeleyi anlattı.

Daha sonra Toprağın fedakârlıklarını konu alan konuşmayı ise Tarım Reformu ve Genel Müdür yardımcısı Mehmet Şahin yaptı.

Program dahilinde yapılan en güzel kuzu yarışmasında ise, getirilen kuzu yerine koyunların ve koçların birinci seçilmesi ise yarışma hakkında olumsuz eleştirilere neden oldu. Bu konuda Koyun ve Keçi Birlik başkanı Fettah Öztürk’e Kuzu kriteri gazeteci Mehmet Okuyucu tarafından sorulduğunda 6 aya kadar küçükbaş koyunlara kuzu denildiğini söyledi.

Programı davetiyede ki saatten bir saat öne alan ve bunu gerektiği şekilde duyurmayan Organize ekibi sınıfta kaldı. Birçok vatandaş program biterken programa katıldı.

(Ayrıca adresimize gönderilen basın bildirisi 2012 yılına aitmiş. )

erozyon 700

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Mehmet Yaldız dedi ki:

    Bunların yapacağı iş bu kadar olur. Hem bu koyunlar adamına göre mi seçildi? Neden hakka hukuka riayet etmezler sevgili Mehmet abi. Bu belediye başkanı geldi geleli hangi konuda doğru düzgün organizasyon yaptı ki?

  2. okuyucu okuyucu dedi ki:

    İnce bir uyarı yapmak hasıl oldu. Organizasyon Belediyede değildi abiciğim.

Yukarı Çık