DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Rüzgar Türbininden ve Güneş Enerjisinden Verimlilik Sağlama Yolları

20 Haziran 2015 Ekleme Saati: 13:53
396 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Rüzgar ve güneş enerjisinden faydalanmak için birtakım sistemler geliştirilmiştir. Bu sistemler sayesinde yaptığımız işlerde verimliliği arttırabilmemiz mümkündür. Hız kontrol sistemleri alanında karşımıza çıkan bu sistemlerin yanı sıra; kullandığımız motorlu ve mekanik araçları da kontrol altında tutabilme fırsatı bulmaktayız.

Motorların ve mekanik araçların hızlarının kontrol altında tutulmasına yardımcı olan bu sistemlerin yer aldığı birçok farklı firma bulunuyor ve artık bu firmalar internet ortamında ayağımıza kadar geliyor.

emcekare.com.tr platformu da enerji elde etmek amacıyla kurulan sistemleri bünyesinde barındırmakta ve hız kontrolü sağlama konusunda yardımcı olmaktadır. Firmanın bünyesinde frekans konvertörü adı verilen bir sistem bulunmaktadır ve bu sistem sayesinde enerji verimliliği arttırılmaktadır.

Bu sistem hava kuvvetlerinde de tercih edilen bir sistem olduğu için; uluslararası standartlara göre dizayn edilmektedir. Aynı zamanda firmanın bünyesinde inverter adı verilen bir sistem daha bulunmaktadır.

Bu sistem de; DC adı verilen doğru akımı, AC adı verilen alternatif akıma dönüştürerek enerji sağlamaktadır.  www.emcekare.com.tr platformunda; bir mekanizmanın işleyişini kontrol eden servo motor sistemi de bulunmaktadır.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık