DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

SUVARİ Yonca Hizmete Girdi

16 Haziran 2015 Ekleme Saati: 03:20
1.894 kez görüntülendi

SUVARİ Yonca Hizmete Girdi

Yonca Balyası ile Marka olan Karapınar’da halkın çoğunluğu Yonca yetiştiricisi oldu. Karapınar’dan Yurt içi ve Yurt dışı Yonca ithal eden Karapınar’lı esnaflar arasında SUVARİ Yonca’da katıldı. İlçenin Turidiye Mahallesi Şehit Oğuzhan Caddesi Turgut Özal parkı Güney doğu kapısı karşısında hizmete giren SUVARİ Yonca’nın açılışına İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, İlçe Emniyet Müdürü Ertaş Tüfekçi, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Muhatarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kesilen Kurban ve İlçe Müftüsünün duası ile açılan işyerinin ortakları, Atıf Özder, Sefer Aydınbelge, Süleyman Aydınbelge, Sinan Aydınbelge ve Ali Osman İldanlı oluşturuyor.

Açılış konuşmasını Atıf özder yaptı. Özder, “İlçemizde üretimi yapılan Yonca, Mısır ve hububat sap, saman ve balyası alım ve satımı yapılacak olan işyerimizde, İlçemizin Markalaşmış olan balya çeşitlerini, kaliteden taviz vermeden alıp satmak amacı ile açmış olduğumuz işyerimiz, çiftçinin menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam edecektir” dedi.suvari Yonca Balyası ile Marka olan Karapınar 700 suvari Yonca Balyası ile Marka olan Karapınar 700 1

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık