DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Başımızın dikliği, dik kafalılığımızdan değil, alnımızın aklığındandır.

21 Temmuz 2015 Ekleme Saati: 13:24
1.588 kez görüntülendi

Başımızın dikliği, dik kafalılığımızdan değil, alnımızın aklığındandır.

Başımızın dikliği, dik kafalılığımızdan değil, alnımızın aklığındandır.mehmet okuyucu yeni

Halkın hizmetine sunulmuş olan Amme hizmet araçlarını, alanlarını, ürünlerini daha medeni kullanmaya çalışmamız gerekiyor. İyi yada kötü yapılmış olan bir hizmeti daha medeni kullanırsak, ilçemiz adına daha kültürlü bir davranış sergilemiş oluruz. Ayrıca bizden sonra gelen hemşerilerimizin de kullanacağı temiz bir ortam bırakmış oluruz.

İlçenin kültür merkezi olarak bilinen Anıt Meydanında bulunan kamelyalar, banklar, hiç de hoş olmayan bir şekilde kullanılıyor. Alınan bir çekirdek rast gele tüketilerek, çevre kirliliği yaparken, kola, karpuz gibi çirkin iz bırakan ürünler, yerlere dökülerek, kalıcı çirkinliklere sebep oluyor. Bunun medeniyet ile de insanlık ile de alakası olmadığı herkesçe bilinmekte iken, neden bazı şahsiyet mahrumu şahsiyetler, bu hizmet alanlarını niye terbiyeden mahrum olarak kullanıyor, ne anlayabildim, ne de çözebildim. Onların kirli bir şekilde bıraktığı kamelyalara gelen diğer vatandaşların kullanım alanını pis bırakanlar hakkında neler dediğini duymak bile istemezsiniz.

Yine piknik alanlarında 4×4 olarak tertip edilmiş olan kamelyalar, mangal yakma yerleri, ücretsiz halkın hizmetine sunulmuştur. Allah rızası için bu alanları temiz kullanıp temiz bırakalım. Nasıl ki biz mangal yakacak bir yer ararken, köşede bucakta bir kamelya bulduğumuzda seviniyoruz ve vardığımız masa ve alanın pislikten geçilmez olduğunu gördüğümüzde, o alanı öyle kullanana lanetler ediyoruz, bizimde arkamızdan lanet edilmesini istemiyorsak, daha duyarlı olalım.

Bu çevre bizim. Mevcut Belediye yöneticilerini sevelim yada sevmeyelim, siyasi görüşümüz ne olursa olsun, bu hizmetler bize yapılmış. Hiç bir siyasi ayrım yapmadan, halka yapılan bu hizmetleri Hakk’ın rızasını gözeterek kullanalım. Sebep olanlardan da yapanlardan da Allah razı olsun. Eksiklerini, yanlışlarını gördüğümüzde elbette affetmeyelim, en sert şekilde eleştirelim ama güzel yapılan hizmetleri de güzel kullanarak hem takdir edelim, hem de teşekkür edelim.

Bizi ister dost bilsinler isterse düşman, ister ekmeğimizle oynasınlar, isterse destek versinler. Hiç sorun değil. Allah’ın adaletinin tecellisinden şüphe edip yada unutanların, akıbet Allah belasını verecektir. Kimse ayağıma dolaşıyor, beni eleştiriyor diye kimsenin ekmeği ile oynayamaz. Makamlarını, onun bunun ekmeği ile oynayanlardan gelecek hayır da hasenatta yerinde dursun. Biz ekmeğimizi de aşımız da Allah’ın verdiğine inanır ve ona göre yaşar, ona göre yazarız. Başımızın dikliği, dik kafalılığımızdan değil, alnımızın aklığındandır.

Gelişmekte olan ilçemizde artık insanlar rehber olmadan, yön levhaları ile gezebilmeliler. Özellikle cadde ve sokaklar ile kapı numaralarının ne kadar önem arz ettiğini düşünen her insan bilir. Bir yangın durumunda itfaiye erlerinin adresi bulamaması neticesinde belki can kaybının bile yaşanabileceği ciddi maddi hasar oluşacaktır. Şimdi burada adresi bulamayan itfaiye ekipleri mi, yoksa cadde ve sokaklara isim ve numara vermeyen Belediye yetkilileri mi suçlu? 2-3 sene önce otomobilim yandığında, itfaiye erlerinin adresi bilemedikleri için geç kaldıklarında otomobilim kül olana kadar yandı gitti. Şükrettim ki patlama yaşamadık da çevreye zarar vermedi. Hurdalığa kilo ile vermek zorunda kaldığım aracım, itfaiye olaya çabuk müdahale etseydi az masraf ile tekrar kullanıma sunulacaktı. Yırtılan deli bekirin yakası hesabından kimsenin umrunda değil. Oturduğumuz makamın hakkını verelim beyler. Yine bir acil hastalık yada yaralanma durumunda olay yerine adresi bulamadığı için geç kalan 112 ekipleri vatandaşlar tarafından geç geldiği için acımasız bir şekilde eleştirilirken, aslında çoğu zaman adresi bulamadıkları için geç kaldıklarını kimse bilmiyor.

İlçenin en büyük sorunlarından olan Park sorununu, Turgut Özal parkı kuzeyine yapacakları bir avuç park alanı ile çözeceklerini sanmadıklarına inanıyorum. Anıt Meydanının altının park yapılmasını tavsiye ettik olmadı, Turgut Özal parkının altının park yapılmasını tavsiye ettik olmadı, Şimdi Sebze pazarı yapılıyor, yine diyoruz ama yine olmadı sanırım. Ben sadece el-insaf diyorum Beyler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık