DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.54 TL

ÇEVİRİ ANLAMANIN BAŞLADIĞI NOKTADIR

4 Temmuz 2015 Ekleme Saati: 15:02
369 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Bir dilden başka bir dile çeviri işlemleri, özellikle uluslararası şirketlerin günümüzde çoğalarak artması ile birlikte büyük bir önem taşımaktadır. Sadece şirketlerle sınırlı olmayan bu hizmetler, hemen hemen tüm sektörlerde de önem kazanmaya başlamıştır. Yabancı yazarların yazmış oldukları kitaplar farklı dillere çevrilip yayınlanarak yine farklı ülkelerde satışa sunulmaktadır.

Aynı şekilde dünyaca ünlü tıp doktorlarının, ünlü bilim adamlarının, politikacıların önemli bilgilerinden daha çok insanın faydalanması için yine farklı dillerde tercüme işlemleri yapılarak insanların hizmetine sunulmaktadır. Yoğun olarak talep edilen Çeviri Fransızca Türkçe, İngilizce Türkçe çeviriden sonra gelmektedir.

 

Bir kişi bir konuda eğitim almak istiyorsa sadece kendi dilinde yazılmış olan kaynaklardan faydalanabilir. Eğer eğitimini daha ileri seviyelere taşımak istiyorsa yabancı dilde yazılmış olan kaynakları da okumalı, araştırmalı ve bunlardan da fikir almalıdır. Ancak bu şekilde daha geniş bir görüş açısına sahip olabilir ve kendini geliştirebilir. Bir örnek vermek gerekirse, global anlamda bir konu düşünelim.

Konu tarımcılık olsun. Bu konuda internetten ya da yurt dışından birileri vasıtasıyla bu işin nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bilgiler içeren bir doküman edindiniz. Fakat içine baktığınızda hiçbir şey anlamadınız. İşte bu noktada kaliteli ve güvenli bir tercüme firmasına ihtiyaç duyarsınız. Bu dokümanı bize getirdiğinizde, hangi dilden çeviri yapılacaksa o dilin tercümanı dokümanınızı ana dilinize çevirecek ve siz de bu çeviriyi okuyarak yararlı bilgiler elde edeceksiniz.

 

Çeviride önemli olan deneyimli kişiler tarafından eksiksiz ve hatasız tercüme yapılmasıdır. Kaynak dildeki kelimenin anlamı değişmeden, ya da o kelimenin karşılığı yoksa ona en yakın kelime ile gerçekleşmelidir. Biz metin çevirileri, kitap, roman, öykü, tıbbi doküman, akademik doküman çevirilerini hızlı zamanında ve hatasız olarak, işinde deneyimli ve tecrübeli olan ekibimizle gerçekleştiriyoruz.

 

Çeviri Fransızca Türkçe, İngilizce-Türkçe, Almanca-Türkçe gibi yaygın tercüme hizmetlerinin yanında diğer dillerde tercüme hizmetleri de vermekteyiz. Bu hizmetlerimizi verirken titiz bir çalışma prensibi uygulayarak çevirinin tekrar kontrol edilerek en iyi şekilde ortaya çıkarmak ve müşterimizin bizden memnun olması vizyonumuzu oluşturmaktadır.Özellikle düz metin içermeyen bazı dokümanlar vardır. Bunlar yurt dışında üretilen ilaçların prospektüsleri olabilir ya da yine yurtdışında üretimi yapılan ve ülkemizde de satışa çıkarılan bazı teknik cihazların kullanma kılavuzları, servis dokümanları ve teknik bilgileri içeren kılavuzlar olabilir.

Bu şekildeki dokümanların tercüme işlemleri diğerlerine göre daha zordur. Gramerin yanında teknik bilgiye de sahip olunması gerekmektedir. Uzman ekibimiz içerisinde yeterli teknik bilgi sahibi olan çevirmenlerimiz, hatasız tercüme işlemlerini yapma becerisine sahiptir.

 

Çeviri işlemlerinizi düzenli ve hatasız olarak yapıyor ve sizlere zamanında teslim ediyoruz. En iyi hizmeti vermeyi, müşterilerimizin hizmetlerimizden mutlu olmasını, çalışanlarımızın sürekli olarak kendilerini geliştirmelerini hedefimiz olarak belirledik ve bu hedef için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık