DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

Ertanlar Tarım Çiftçinin Yanında

11 Temmuz 2015 Ekleme Saati: 08:17
1.515 kez görüntülendi

Ertanlar Tarım Çiftçinin Yanında

Tarımın Merkezi haline gelen Karapınar, artık adını sadece mahsul üretiminde değil, balya üretiminde de Türkiye’ye duyurdu. Bilinçli çiftçi olan ve Toprağın dilinden anlayan Karapınar halkı, tarım ekipmanları ile Türkiye’de en bilinçli üretici olarak konuşuluyor.

İlçedeki potansiyeli gören işadamları, üretilen ürünlerin posasının değerlenmesi için girişimlerde bulunmaya başladı. İlçenin tanınmış işadamlarından olan Feramuz Ertan’da bunlardan birisi. Yaklaşık 4 senedir Tarım piyasasında yerini sağlamlaştıran Ertanlar Tarım İşletme Müdürü Feramuz Ertan, “Karapınar her yıl bir önceki yıla oranla kendisini daha da geliştirerek, Türkiye piyasasında hâkimiyetini korumaya devam ediyor. Bizde Ertanlar tarım olarak bu gelişimde çiftçimize katkı sağlamak amaçlı, Ziraatta bilinçli üretim ve faydaları noktasında bilgilendirmek için ziraat mühendisi destekli çalışıyoruz” dedi.

Tarımın bilinçli yapıldığı takdirde masrafı azaltıp verimi artırdığını söyleyen Ertanlar Tarım Ziraat Mühendisi Onur Soran ise, “Yoğun yağışlı geçen sezon içerisinde özellikle yabancı ot ile mücadelesine ve besleme faaliyetlerine önem vermekteyiz” dedi.

Karapınar balyasının Türkiye piyasasındaki yerinden bahseden Pazarlama Müdürü Süleyman Soran ise, Yonca Balyası, Mısır Sılajı, Saman Balyası, Pancar küspesi ile Türkiye’nin her il ve ilçesinde pazar piyasamız mevcuttur. Karapınar’ın kaliteli balyaları, vitamin değerleri, paketlemedeki kalitesi ile Piyasaya hakimdir. Kalitemizden taviz vermeden ilçemizi en güzel şekilde temsil etmeye devam ediyoruz” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık