DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

İNCİ KOLYE MODELLERİ ile FARK YARATIN

1 Temmuz 2015 Ekleme Saati: 21:51
406 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kolyeler kadınların kıyafetlerinin şıklığını tamamlamak ve zarafetini yansıtmak için kullandıkları aksesuarlardır ve birçok çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Kolyeler içinde en fazla tercih edilenlerden biride inci kolyelerdir. Çok çeşitli inci kolye seçeneklerinin olması inci kolyeleri daha cazip hale getirmektedir. Peki, birçok çeşidi bulunan inci kolyelerin ham maddesi olan inci nasıl oluşur?

İnci: Değerli bir süs eşyasıdır ve bir canlı tarafından oluşturulan tek süs eşyasıdır. İnci başta istiridye ve midye türlerinin içinde oluşur hayvanın vücuduna giren kum tanesi ya da yapay bir sedef parçası tabakalar halinde birleşir ve küre halindeki inci yapısı oluşur ve bu inciler birbirinden güzel inci kolye modelleri yapımında ham madde olarak kullanılır.

İncinin değerini belirleyen asıl şey; incinin büyüklüğü ve ışığı yansıtma özelliğidir. İncinin alt katmanları ışığı ne kadar iyi yansıtırsa inci o kadar değerlidir inci ya da inci kolye denince akla hemen beyaz inci gelse de istiridyenin bulunduğu derinliğe suyun sıcaklığına bağlı olarak pembe, gül rengi, mavi, hatta siyah incilerde buluna bilir.

Güzelliğinizin tamamlayıcısı inci kolyeler çok şık şekiller de ve modellerde beğeninize sunulmakta.Her hani bir takı mağazasında, ya da internet sitesinde kolye modelleri ve takı seti şeklinde yapacağınız aramayla çok şık modeller bulabilirsiniz göze çarpan ilk modeller şunlar: İstiridye içinde doğal inci kolye, yaprak şeklinde tasarlanmış inci kolye tek parça inciden oluşan kolye ucu halindeki mahaliz inci kolye, lazerle taranmış sawaroski taşlı inci kolye tercih edebileceğiniz seçeneklerden sadece bir kaçı seçiminizi bütçeniz ve zevkiniz belirleyecek

İnci kolye modelleri ne kadar çeşitli ve göz alıcı olsa da bunla birlikte bileklik modelleri de oldukça rağbet görmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık