DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.54 TL

Kafkas Oyunları Organizasyonu

2 Temmuz 2015 Ekleme Saati: 12:33
351 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kültür başlı başına bir milletin biriktirmiş olduğu ve günümüze aktarmış olduğu, örf adet inanç, siyaset ve ekonomi tüm alanlardaki birikimlerin toplamıdır. Kültür içinde popüler olan değerler diğer birçok milletin değerleri arasında da yer edinmektedir.

Bu kültür değerleri arasında en çok popüler olarak kabul edilen halk oyunlarıdır. Genel olarak halk oyunları eskiden beri ülke büyükleri başta olmak üzere, din ve devlet önde gelenleri için yapılan bir takım törenlerin müzik ve vücut hareketlerinin bir ritim üzerinden uyum sağlaması süreci ile ortaya çıkmıştır.

Elbette ki bu durum her toplum ve kültürde hem ortaya çıkış nedeni hem de bu halk oyunlarının icrası faklı olmaktadır. Kafkas halkının geçmişten günümüze yaşattıkları ve hala günümüzde birçok Türk ülkelerinde ayrı bir yeri olan Kafkas halk oyunları yaşayan kültür değerlerindendir. Bu kültürü yaşatma adına Kafkas ekibi büyük bir sorumluluk yüklenmiş bulunmaktadır.

Aynı şekilde Kafkas halklarının geçmişten günümüze taşımış olduğu değerleri yaşatma adına Kafkas dans ekibi bu kültür değerlerinin kaybolmaması için büyük uğraş vermektedir. Http://www.kafkasorganizasyonu.com bu alanda emeği geçen bir web adresidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık