DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.54 TL

Kanserde Testlerin Önemi

24 Temmuz 2015 Ekleme Saati: 09:35
319 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

En çok korkulan hastalıkların başında şüphesiz kanser gelir. Tedavisi zor ve masraflı, geç kalındığında ise ölümcüldür. Günümüzde pek çok kanser türü laboratuar testleriyle tespit edilebilmektedir. Bazı kanserler kan örneklerinden hemen anlaşılabilir. Aslen kişilerin düzenli kan ve idrar testi yaptırmaları gerekir ama maalesef ülkemizde çok az insan bunun bilincindedir.

Kadınlarda özellikle menopoz ve sonrasında yumurtalık kanseri riski fazladır. Kadın kanser kaynaklı ölümlerin çoğu bu hastalıktan olmaktadır. Yumurtalık kanseri testi erken tanıda çok önemlidir. Hastalık yayılmadan tespit edildiğinde tedavi edilebilmektedir.

Yumurtalık için pek çok test olmakla birlikte he4 oldukça doğru sonuçlar vermektedir. Yalnızca kan alınmaktadır. Kanın açken alınması da gerekmez.

Ayrıca uygun koşullar sağlanırsa başka şehirlerden bile laboratuara kan gönderip test yaptırmak mümkündür. Mesane kanseri hastalığın başlarında ağrı yapmadığından sinsice ilerler. Erken tanın bu hastalıkta ayrı bir önemi vardır.

Genellikle idrarda gizli kan şeklinde kendini belli eder. İdrar testi ile tespit edilebilir. Yine idrar örneği dışarıdan gönderilebilir. http://www.gelisimlab.com.tr sağlık testlerinde uzman bir kadro ile çalışmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık