DOLAR: 4.81 TL
EURO: 5.61 TL

Karapınar Belgeseli Zor Şartlarda Çekiliyor

7 Temmuz 2015 Ekleme Saati: 16:39
3.424 kez görüntülendi

Karapınar Belgeseli Zor Şartlarda Çekiliyor

Karapınar’a Belgesel Çekiliyor

Merkezi Ankara’da bulunan Helivizyon ajans tarafından, “Karapınar’da obruklar ve Tarım” konulu Belgesel çekiliyor. Ajans sahibi ve belgesel yönetmeni Serkan İncekli ve ekip arkadaşları Burcu Namlı ile Serhat Ak, Karapınar’ı karış karış gezerek ilçeyi tanıtmaya başladılar.

İlçeyi tanımak ve rehber noktasında Okuyucunun Sesi Gazetesi ile iletişim kuran Helivizyon ekibi, obruklardan başlayarak, tarımda gelinen noktayı, karış karış Karapınar’ı kameraya alarak belgeliyorlar. Barınma ve beslenme noktasında muhatap ev sahibi bulamayan ekip başkanı Serkan İncekli, “Karapınar halkı çok efendi ve sevecen. Çekimini yaptığımız belgesel Karapınar’ı, artılarını ve eksilerini tanıtacak bir belgeseldir. Biz her ne kadar özel bir ajans da olsak, tanıtımı yapılan yer Karapınar. Bu konuda yetkililerden maddi bir talebimiz olmadığı gibi olamaz da ancak, barınacak yer ve beslenme noktasında ilçe Belediyesinden beklediğimiz misafirperverliği göremedik. Zor şartlar altında gazetecilik görevini yapmaya çalışan Okuyucunun Sesi Gazetesi sorumlusu Mehmet Okuyucu bize her konuda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bu belgesel çok kapsamlı bir program olacak ve ulusal kanallarda yayın alacaktır. Biz isterdik ki, İlçe Belediye başkanı da bu çorbaya tuz atsın. Ama biz bu çorbayı her ne şartta olursa olsun pişireceğiz. Bize yardımcı olunsa da olunmasa da” dedi.

Yönetmen İncekli, “Karapınar son günlerde obrukları ile gündemde yerini almıştır. Amacımız, obrukların son yıllarda artış sebeplerinin incelenerek kamuoyuna taşınması, tedbirler noktasında gerekli adımların atılması noktasında pay almaktır. Ayrıca Karapınar tarım da son derece ivme kazanmış olup, Türkiye ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır. Karapınar’ın her karış toprağı tarım ile değerlendirilmelidir. Çünkü Karapınar halkı tarımı bilinçli yapan nadir yerleşim merkezlerinden birisidir. Karapınar’ın tarım da ihtiyacı olan yeraltı sularında görülen su seviyesi düşmesinin sebepleri ve çözümü noktasında mavi tünelin önemi tartışılmalıdır. Cesur ve çalışkan olan Karapınar halkı kaderine terk edilmemelidir” dedi.belgesel karapınar 700 a belgesel karapınar 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık