DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

AK Parti Basın ile İstişare Yaptı

15 Ağustos 2015 Ekleme Saati: 19:07
1.365 kez görüntülendi

AK Parti Basın ile İstişare Yaptı

Ak Parti İlçe Teşkilatı Basın ile İstişare Toplantısını İlçe Teşkilat Binasında yaptı. Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilatı Basın İletişim Başkanı Tuba Cesur’un idaresinde gerçekleşen toplantıya, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilatı kadın kolları Başkanı Tuba Cesur ve Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilatı Yönetim kurulu üyeleri ile Karapınar Basın mensupları katıldılar.
Açılış konuşmasını Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan yaptı. Tartan, öncelikle davete icabet eden Basın mensuplarına teşekkür ederken, Türkiye gündemi ve bugün Ak Partisinin Koalisyon girişimlerindeki muhalefetlerin tavrından bahsetti.
Memleketi kötü emelleri olan kimseye bırakmayacaklarını söyleyen Tartan, “Günümüz Türkiye’sinde Hükümet bir bedendir ve bu bedeni hasta edip yok etmeye çalışan elvan türlü virüs ile mücadele etmektedir. Önümüzdeki günlerde MHP ile yapılacak olan son girişimlerin olumlu bitmesini ve verimli bir koalisyon kurulmasını umut ediyorum. Aksi takdirde erken seçim kaçınılmaz olacaktır ve partimiz erken seçime de hazırdır” dedi
Oturum yöneticisi Tuba Cesur’un Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ya konuşma hakkı vermesi ile konuşmasına başlayan Karapınar Belediye Başkanı Yaka, 16 ay önce göreve geldiklerini ve verdikleri sözleri teker teker yerine getirdiklerini söyledi. İmar, Yol yapımı, yatırım, sanayileşmenin önünün açılması gibi çalışmaların devam ettiğini söyleyen yaka, Kredili Yurtlar Kurumu ve Emniyet Binası inşaatlarının müteahhit kurbanı olduğu için geciktiğini dile getirdi.
Ayrıca göreve gelirken ilk tamamlamaya söz verdikleri Yenikent yolunun ise Büyükşehir Belediyesi tarafından yapım çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Yaka, “Kadınlar Lokali yılbaşına tamamlanmış olacak, Şehir içinde merdiven altı diye adlandırılan az sayıda hayvancılık yapanların artık şehirden çıkarılacağını ve çevre ve insan sağlığının korunacağının bilinmesini isteriz. Kentsel dönüşümde yaşanan bir takım sıkıntılar var. Bunlar kısa sürede aşılacaktır” dedi.
Basın mensuplarının ilettiği soru ve öneriler ise kısa başlıklar halinde şöyle oldu. Mithat Korkusuz, Şehir merkezinde Konya ve İnönü caddesinden başlanmak üzere binaların daha düzenli bir görüntü alması için Belediye Meclis kararı ile yaptırım gücünün kullanılması,
Musa Ceyhan, Yapılan tüm çalışmalara teşekkür ederiz başarılarınız daim olsun.
Şahsı adına konuşması gerekirken basın mensupları adına konuşan Hikmet Peker, biz basın mensupları sizi sevmezdik, sizde bizi. Ama artık biz sizi sevmeye başladık. Hizmetlerinizi takdir ediyoruz
Mehmet Okuyucu, beyan ettiğimiz fikirlerin ciddiye alınıp değerlendirilmesi söz konusu ise fikir alışverişi yapalım. Hastane binasına yada bahçesine ambulans helikopter için alan oluşturulması, Eski hastane binasının biran önce bir çay bahçesi yada fakülte olarak değerlendirilmesi ve bu süreç dahilinde mevcut bahçenin karanlık işlere ortam oluşturmaması için gerekli tedbirlerin alınması, Anıt meydanında cafe içinden geçen logarın çevreye koku ve hastalık saçmasının engellenmesi yolunda çalışmalar yapılması, Yine şehrin merkezinde kültürümüzün sergilendiği anıt meydanı ve anıt cafenin lavobasız çalışmasına izin verilmemesi gibi konulara değinildi.
ak parti danışma toplantısı (1) 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık