DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Anıl İç Giyim Karapınar’da Ekmek Kapısı

21 Ağustos 2015 Ekleme Saati: 14:03
3.183 kez görüntülendi

Anıl İç Giyim Karapınar’da Ekmek Kapısı

Karapınar’da İş İstihdamında Marka isim, Anıl İç Giyim İmalatı

Merkezi İstanbul’da olan Anıl İç Giyim İmalatı, 1997 yılında Karapınar’da şubesini Mustafa Yazgan ile açtı. Kısa sürede Türkiye’de sayılı markaların arasına girerek gelişen Anıl Çamaşırları, Bahri Özdinç, Sıtkı Bekir Özdinç ve Nevzat Taşpınar’ın özverili ortaklıkları neticesinde Marka oldular. 2005 yılında Anıl ile açılan Karapınar şubesini devir alan Mustafa Yazgan imalathanede Anıl ve başka firmalara da Fason iş üretmeye başladı. Karapınar’da iş arayan çoğunluğu bayan vatandaşlara istihdam sağladı. Başarı kervanına katılan Mustafa Yazgan, Karapınar şubesini kısa sürede verimli bir hale getirip, 150 ye yakın vatandaşa iş imkânı sunmuş olmanın huzurunu yaşarken, işyerinde hızlı değişimler yaparak kısa sürede başarılı bir iş adamı unvanına kavuştu.

Yaklaşık 20 kişi çalışıyor

Karapınar Eski sanayi civarında hizmet veren Anıl Çamaşırları ismini Görkem İç Çamaşırları diye değiştirdi. Şu anda 20 kadar işçiye ekmek veren imalathane, üretime devam ediyor. Devamlı çalışacak elemana ihtiyaçları olduğunu söyleyen işyeri sahibi Mustafa Yazgan “İşyerimizde devamlı eleman ihtiyacı vardır. Çalışmak isteyene, bizde devamlı iş vardır. Vasıflı yada vasıfsız çoğunluğu bayan elemanlar alınmaya devam etmektedir. Bu konuda İlçe Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfının ihtiyaç sahibi ailelere, çalışmak için işyeri adresi noktasında yardımcı olmalarını bekliyoruz. Dolayısı ile hem fakir ve ihtiyaç sahibi hemşerilerimize iş imkânı sunmuş olacağız, hem de ilçemizde işsizliğin önüne geçmiş olacağız. İşyerimizde yemek+ssk ve servis imkânı vardır. Bilgi almak isteyenler 755 6781 numaralı telefondan veya Görkem iç Giyim Çarşı mağazamızdan bilgi alabilirler.” dedi.

Günlük yaklaşık 700 parça ürettiklerini söyleyen Yazgan, “20 kadar personel ile 700 parça ürün üretiyoruz. Ama çalışmak isteyen elemanlar ile imalat sayımızı artırabiliriz. İş arıyorum diyen herkese burada ekmek vardır.

Ürettikleri ürünleri Yeni Mahalle gazi Mustafa Kemal caddesinde bulunan işyerinde satışa sunduklarını söyleyen Mustafa Yazgan, “halkımızın da kaliteli ürünler ile tanışması amaçlı açmış olduğumuz işyerinde, eşim devamlı durarak kadınlarımızın daha rahat alış veriş yapabileceği bir ortam oluşturduk” dedi.

700 a 700 b 700 c anıl 700 kapak

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Erdogan ozel dedi ki:

    Hayirli ugurlu olsun basarilarinizin devamini dilerim eski anil camasirlari calisani olarak mustafa bey

Yukarı Çık