DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.54 TL

Bozcaada Tatil Keyfi

20 Ağustos 2015 Ekleme Saati: 23:46
449 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Ada turizmi dünyada oldukça önemli yer tutmaktadır. Phuket, yunan adaları gibi örnekler dünyada önemli turizm merkezleri arasında yer almaktadırlar. Dünyada bu örnekler var iken, Bozcaada da ülkemizde son derece önemli bir turizm merkezi haline gelmektedir. Bu ada ülkemizin en büyük yüzölçümüne sahip üçüncü adasıdır. Bu ada Çanakkale’nin bir ilçesidir. Bu ada bir doğa cennetidir. Ayazma plajı, ada halkının ve turizmcilerin ilgisini çekmektedir. Ayrıca bu adanın şarapları da oldukça önemlidir. Bu adanın tarım alanlarının büyük çoğunluğunda bağcılık yapılmaktadır. Bozcaada bağ bozumu günleri de adanın geleneksel günlerinden birisidir. Bozcada da yapılan şarap fabrika turları ile de son derece keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bunun yanında özel günlerden birisi de şarap tatma günleridir.

Bozcada her yıl yelken yarışlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanında dağcılık etkinlikleri de oldukça önemlidir. Adayı gezmek için motorlar veya bisikletleri kullanabilirsiniz. Adaya feribotlar ile ulaşabilirsiniz. Aracınızı getirebilirsiniz ancak şehir merkezine sokmanız pek istenmez, çünkü bu turizm yöresinin merkezini kalabalık hale getirmek istenmez. Bozcaada turistleri genelde pansiyonlarda kalmaktadırlar. Böylece son derece ekonomik bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

En Büyük Üçüncü Ada

Bozcaada , ülkemizin en büyük üçüncü adasıdır ve burası Çanakkale’ye bağlı bir ilçedir. Bu adanın yüzölçümü 40 kilometre karedir, ve burasının nüfusu yazın 5000 civarı iken, kışın bu rakam 1000 civarına düşmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi burası bir tatil yöresidir.

Bozcadayı en önemli geçim kaynaklarından birisi turizmden sonra şarapçılıktır. Bu adanın şarapları çok ünlüdür. Bu nedenle turistler bu adadaki şarapçılık ile alakalı her şeye çok ilgi gösteriirler. Şarap fabrikaları gezme etkinlikleri vardır. Şarap tatma günleri de ayrı bir cazibe kaynağıdır. Ayrıca bağ bozumu günü de son dere eğlenceli bir etkinliktir. Bunların yanında yelkenli yarışları da adanın önemli etkinliklerindendir. Bisiklet ve motorlar ile adayı gezmek de turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Ayazma plajı da tatilcilerin adadaki en gözde mekanlarından birisidir. Siz de Bozcaadaya gelerek, burasının keyfini çıkarabilirsiniz.

detaylar ve web site:
www.bozcaadatenedos.com

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık