DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Diyette Nasıl Başarılı Olunur ?

14 Ağustos 2015 Ekleme Saati: 10:15
507 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Çevrenizde duymuşsunuzdur “diyet yaptım ama hiçbir işe yaramıyor”, “diyet yapacaksan ekmeği unut, inekler gibi sadece ot yiyeceksin” ve benzeri onlarca söz. Halk efsanesi diyebileceğimiz bu sözler insanları caydırmaya yönelik sözler. Peki ya diyette nasıl başarılı olabiliriz ? İşte en çok sorulan sorulardan birisi olan bu sorunun cevabı.

 

Diyet yapan insanlara baktığımızda genellikle tatil dönemine yakın hızlandırılmış diyet listelerini tercih ederler. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Günümüzde insanların diyet yapma isteği “yazın bikini giyeceğimde fit görünmeliyim”, “haftasonu düğün var daha zayıf görünmeliyim”, “haftasonu aile buluşması var” gibi kısa bir zaman dilimine hitap eden olaylar için oluşuyor. Aslında uzun süreli diyet listeleri uygulanarak daha sağlıklı kilo vermek mümkün ve bu kilo verme kısa bir süreliğine değil uzun süreliğine sizinle beraber olur. Sürekli olarak belirli sağlıklı beslenme diyetlerine bağlı kalırsanız vücudunuz hem daha zayıf hem daha fit görünecektir.

 

Yapılan birçok araştırma sonucunu sizlere belirtmek isterim. Kısa süreli diyetler sağlıksız olmakla birlikte verdiğiniz kiloların geri almanıza neden oluyor hatta büyük bir çoğunlukta verdikleri kilolardan fazlasını aldıkları görünmüş.

 

Diyet yapmak ilk başta zor olsada aslında kolay bir işlemdir. Zor olmasının nedeni uzun süredir alışkanlıklarımızdan vazgeçecek olmamız. Çok basit bir örnek vereyim. Pizza seviyorsanız hazır olarak almak yerine evinizde daha sağlık olarak kendiniz pişirebilirsiniz. Bunlara birçok örnek verebiliriz. Yağlı yemek seven birinin daha az yağlı bir yemek yiyecek olması, et seven birisinin azaltacak olması gibi birçok örnek.

 

Unutmadan söyleyeyim bir şeyi çok seviyorsanız onu asla tam olarak bırakmayın, bırakmak yerine azaltabilirsiniz böylece diyet yapmaktan bıkmaz ve daha rahat olursunuz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık