DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

Emirgazi Şehidine Ağlıyor

28 Ağustos 2015 Ekleme Saati: 17:53
3.519 kez görüntülendi

Emirgazi Şehidine Ağlıyor

Çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 2’si ağır 6 askerde yaralanmıştı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde 14 Ağustos günü arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan 23 yaşındaki Jandarma Uzmar Erbaş Mustafa Kemal Özata, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde, yapılan tüm müdahaleye rağmen bugün şehit oldu. Çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 2’si ağır 6 askerde yaralanmıştı.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca Bölgesi’nde arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 2’si ağır 6 askerde yaralanmıştı. Ağır yaralanan bekar Jandarma Uzman Erbaş Mustafa Kemal Özata, Van’da gördüğü tedavinin ardından Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde, kaldırıldı. Tedavi altında olan Uzman Erbaş Özata, 14 gün süren yaşam mücadelesini kaybedip şehit oldu.

Şehit Özata’nın Konya’nın merkez Selçuklu İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düşerken, babası Mehmet ve annesi Cennet Özata’nın da oğullarının tedavi süreci nedeniyle GATA’da bulundukları öğrenildi.şehit mustafa özatanın evi 700 1
Şehit Özata’nın vatani görevini tamamladıktan sonra sözleşmeli olarak 1 yıl önce Uzman Erbaş olarak göreve başladığı öğrenildi.

Şehit Özata, aynı çatışmada şehit olan 3 askerden hemşerisi 27 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Dursun Taştiken’in ile aynı kaderi paylaştı. Şehit Astsubay Dursun Taştiken de, 15 Ağustos günü memleketi Konya’nın Doğanhisar İlçesi’ne bağlı Deştiğin Mahallesi’nde toprağa verilmişti. DHA

Babasına evlerine çatı yatırması için yaklaşık 2 ay kadar önce para gönderen Mustafa Kemal Özata, evin çatısını göremeden şehit oldu.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık