DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

Karapınar Enerjide Çığır Açtı, Ekmekçi Sokakları Aydınlattı

14 Ağustos 2015 Ekleme Saati: 09:05
2.643 kez görüntülendi

Karapınar Enerjide Çığır Açtı, Ekmekçi Sokakları Aydınlattı

Karapınar Enerjide Çığır Açtı

Karapınar’lı işadamlarından Müteahhit Süleyman Ekmekçi ve ortağı Yıldıray Ayırt, Karapınar Enerji isimli Enerji üretim ve malzemeleri işyerini açarak Karapınar Enerji Üssü Şehrine yakışan bir yatırım gerçekleştirdiler. Şirket ortakları ve Şirket Alım-satım Müdiresi Asuman Çınar, omuz omuza parolası ile yola devam dediler.

Hacı Ömerli Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu caddesi, Cemre siteleri altında hizmete giren Karapınar Enerji’nin açılışına, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Daire Amirleri, Konya AYETEK Solar & Wınd Şirket Müdürü Adil Mirza, AYETEK satış sorumlusu Özlem Yeşilyurt ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programa katılımlarından dolayı teşekkür ederek söze başlayan ve açılış Konuşmasını yapan Süleyman Ekmekçi, “Karapınar geçimini tarım ve hayvancılıktan kazanan bir ilçedir. İlçemiz, Güneşten enerji üretmek için en uygun coğrafyaya sahip bir yerleşim merkezidir. Şu anda dünya yatırımcılarının gözü Karapınar’dadır. Düşüncemiz Güneş enerjisi üretimi noktasında yabancı yatırımcılardan daha ziyade yerli yatırımcılara destek verilmesidir” dedi. Katılımcılar yerli yatırımcıya destek verilmesi noktasında Ekmekçi’ye desteklerini alkışlayarak gösterdiler.

Günümüz siyasetçilerinin sert mizaçlarını da eleştiren Ekmekçi, “Birbirine gülerek hitap eden siyasetçileri özledik. Eski siyasetçiler birbirlerine saygılı ve mütevazi davranırdı. Şimdi haberlere bakarken siyasetçilerin birbirlerine karşı tavırları, sinirlerimizi bozuluyor. Daha güler yüzlü ve yatırımcıya destek veren siyasetçiler istiyoruz” dedi.

Karapınar’da çok önemli bir yatırıma imza atan Süleyman Ekmekçi’nin yatırımından son derece memnun kaldığını söyleyen Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise, “Sayın Ekmekçi, şu an ilçemizde bir ilke daha imza atarak öncülüğünü yaptığı Enerji üretimi ile Karapınar halkına çok faydalı bir hizmete soyunmuştur. Güneş enerji üretimi noktasında ilçemiz yatırım merkezi olarak tanınmıştır. İnşaallah ilçemiz adına hayırlı olur” dedi.

Güneş Enerjisinin masrafsız ve zararsız bir sistem olduğunu söyleyen Konya AYETEK Solar & Wınd Şirket Müdürü Adil Mirza “Günümüzün vazgeçilmezi olan Enerji de dışa bağımlılığı yenerek alternatif enerji üretim sahaları kurulması gerekir. Bu konuda ilçe menfaatleri de göz önüne alınmalıdır” dedi.

Ayrıca Güneş enerjisinden yararlanarak ekonomiye sağlanacak olan katkılardan da bahseden Mirza, konut aydınlatmasından, sulama kuyularına kadar her alanda güneşten yararlanılması gerektiğini söylerken, kurum kuruluşlar bazında, da her türlü projeye açık olduklarını belirttikarapınar enerji 700 kurdele karapınar enerji 700 karma

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık