DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

SEODEMY İle SEO’nun Temel Bilgilerini Öğrenmeye Başlayın

1 Ağustos 2015 Ekleme Saati: 23:35
438 kez görüntülendi

SEODEMY İle SEO’nun Temel Bilgilerini Öğrenmeye Başlayın

SEO hakkında bilgi edinmek istiyorsunuz ancak yüksek ücretli eğitim ve dersler gözünüzü mü korkutuyor? Öyleyse SEODEMY’nin ücretsiz SEO Derslerini takip edebilirsiniz.

İnternet artık hayatımızın her alanında bizlere yardımcı olan, alışverişlerimizde, iletişim kurmamızda, bilgi araştırmamızda ve bunun gibi sayabileceğimiz birçok konuda büyük kolaylıklar sağlayan sanal bir ortamdır. Sanal bir ortam olmasına rağmen, doğru bir şekilde kullanıldığında sizlere gerçek ziyaretçi ve müşteri olarak dönen interneti aktif olarak kullanabilmenin en temel yollarından birisi de arama motoru optimizasyonudur.

Arama motoru optimizasyon çalışması sayesinde siteniz arama motorlarında yükselir, ilk sayfaya ve hatta ilk sıraya kadar çıkabilir ve sitenize bu yolla yeni ziyaretçiler ve müşteriler çekebilirsiniz. Bugün bu konu hakkında detaylı bilgi alınabilen yeterli Türkçe ve ücretsiz kaynak bulunamamakta. Bu sıkıntıya SEODEMY son noktayı koyarak sizlere kaliteli ve ücretsiz SEO Dersleri verme yolunda dev adımlar atmıştır. Sunduğu içeriklerin ücretsiz olduğunu hatırlatalım ve bu içeriklerin kalitesinin ücretli sunulan içerik ve eğitimlerle kıyaslandığında dahi daha kaliteli olduğunu belirtmek isterim.

SEODEMY SEO Akademi ismini verdiği eğitimleriyle kullanıcılara en temel seviyeden başlayarak uzmanlığa kadar giden yolda ücretsiz içerikleriyle yardımcı olmaktadır. Burada öğrendiğiniz teknik ve gerekli bilgilerle kendi projelerinizi hazırlamaya başlayabilecek, sürekli gelişen algoritmalarla ilgili güncel bilgiye sürekli ulaşabileceksiniz.

Arama motorları algoritmalarını daha sağlıklı arama sonuçları verebilmek adına sürekli güncellerler. Yani sıralamayı etkileyen faktörler sürekli olarak güncellenir. Bir sitenin Google’da üst sıralarda iken güncelleme sonrasında birden aramalardan kaybolması demek, o sitenin arama motorlarının yeni algoritmasına uyumlu olmadığı anlamına gelmektedir. Yani yeni geliştirilen algoritma ile arama yapan kullanıcılara o arama yapılan kelime ile ilgili daha sağlıklı bilgiler sunan, algoritmaya uyumlu siteler ön plana çıkartılır.

Örnek verecek olursak uçak bileti almak isteyen bir kişi, bir de bu biletini uygun almak istiyorsa kullandığı arama motoruna “ucuz uçak bileti” yazarak çıkan arama sonuçlarından birine tıklayarak uçak bileti satın almak isteyecektir. Google’da 1. Sırada çıkan siteye girdiğini düşünürsek bu kullanıcının, aradığı ucuz uçak biletini bulamaması halinde sonraki durağı 2. Sıradaki site olacaktır. Bu sıralama kullanıcının almak istediği ucuz uçak biletini bulana kadar devam edecektir.  Belki kullanıcı aradığı bileti 5. Veya 6. Sırada bulacak, ilk girdiği 4-5 sitede aradığına ulaşamayacaktır.

İşte algoritmaların geliştirilmesinin sebebi de, kullanıcıya aradığı şeyle alakalı olarak en doğru sonucu en başarılı bir şekilde sunmaktır. Bu nedenle SEO konusunda kendisini geliştirmek isteyen bir kişi algoritmaların güncellenmesini sürekli takip etmeli, ne gibi değişiklikler olduğu konusunda sürekli bilgi sahibi olmalıdır. Bu da SEODEMY’i takip ederek mümkün olabilir.

SEODEMY’de Uluslararası SEO hakkında geniş çağlı bilgi, 10 adımda SEO hakkında geniş bilgi, en temel Arama Motoru araçları hangileri ve nasıl kullanılmaları gerektiği hakkında geniş bilgi ve bütün bu konularla ilgili geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

(Bu Bir Advertorial Tanıtım Reklamıdır)

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık