DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Tıbbi Testlerde Kolaylık

18 Ağustos 2015 Ekleme Saati: 16:45
490 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Tıbbi testlerin, kolay, hızlı ve doğru sonuçları vermesi istenir. Günümüzde laboratuar imkanlarının ilerlemesi ile tıbbi testlerde büyük aşamalar kat edilmiştir.

Bazı gıdaların bazı insanlarda mide ve bağırsak sorunlarını arttırdığı bilinmektedir. Kişilere hangi yiyeceklerin yarayıp hangilerinin yaramadığını tespit eden testlere gıda tolerans testi denir. Test, belli gıda grupları oluşturularak yapılır; süt ürünleri, et ürünleri, unlar gibi. Bu teste 90 dilimlik bir kapsam Gelişim Laboratuarı tarafından yeterli görülüp önerilmektedir.

Kadın yumurtalık faaliyetleri için en iyi bilgilerin alındığı hormonlardan biri AMH hormonudur. Bu hormonun AMH testi ile seviyesine bakılıp; menopoza yakınlık, yumurtlama gibi bilgiler elde edilebilir. Ayrıca yumurtalık kanseri şüphesi varsa yine aynı test uygulanmaktadır. Erkeklerde AMH üreme sorunlarında aydınlatıcı etki oynamaktadır. AMH kan alınarak yapılan, hızlı sonuç veren bir testtir.

Prostattan salgılanan PSA yaş ilerledikçe yükselme gösterir. Prostat kanserinde de kandaki PSA oranı yükselmektedir. Her hangi bir şüphe durumunda PSA testi yapılır. http://www.gelisimlab.com.tr kanser testlerinde hızlı ve doğru sonuçların alınmasını deneyimli ve uzman personeli ile sağlar.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık