DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Ücretsiz Numara Sorgulama Hizmeti

14 Ağustos 2015 Ekleme Saati: 10:15
645 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Gelişen iletişim teknolojisi her ne kadar pratik olsada istenildiği gibi güvenli olamıyor maalesef. Gelişen mail, telefon, online konuşma siteleri vs. ne kadar hayatımıza yardımcı olsada bazı zamanlar istenmeyen şeylere neden olabiliyor. Mail, online konuşma siteleri gibi yerlerde karşıdaki kişinin kim olduğu çoğu zaman basit bir şekilde görülebilir fakat cep telefonların olay o kadar basit işlemiyor.

 

Bildiğiniz üzere cep telefonu veya normal sabit telefon kullanan bireylere birer numara tahsis edilir ve kişi o numara üzerinden görüşme yapar. Bu güzel teknolojiyi maalesef kötü amaçla kullanan insan sayısı bir hayli fazla. Örneğin gece uyurken telefonunuz birden kimliği belirsiz kişiler tarafından aranabilir veya önemli bir anda sürekli olarak sizi arayarak rahatsız edebilirler. Karşıdaki şahsın sadece numarasını gördüğümüz için kim olduğunu bulmamız bazen zorlaşabiliyor.

 

Günümüzde gelişen numara sorgulama servisleri her ne kadar etkili olsada birçoğu gerçekten pahalıya mal olabiliyor. Telefon başında sizi bekleten tele-sekreterler gerçekten uzun süre bilgi almanızı engelliyor. Telefon numarası sorgulama hizmeti artık birçok kişiye ulaşmış ayrıca ulaşan bu hizmet bizlere ücretsiz numara sorgulama şansı tanıyor ve bizi rahatsız eden kişinin veya kimin aradığını bilmediğimiz anlarda bize yardımcı oluyor. Peki bu sistem nasıl işliyor. Bu sistemi bir tür bilgi havuzu olarak düşünebiliriz günümüzde yaygınlaşan akıllı telefonlar sayesinde birçok uygulama kullanılabiliyor oluşturulan bu numara sorgulama uygulamalarına kullancılar isterlerse kendi bilgilerini girebiliyorlar. Böylece cevapsız arama olduğunda daha hızlı geri dönüşler yaşayabiliyorlar. Oluşturulan bu numara sorgulama siteleri ve uygulamalarını çoğu yerde reklamını gördüğümüz sitelerden daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Hemde ücretsiz olduğunu unutmayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık