DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

Evde vücut geliştirme

4 Eylül 2015 Ekleme Saati: 17:57
687 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Yaşantımızı daha da güzel geçirmek için spor yapmak hayati bir önem taşır. Spor yaşantısının olması insanların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamaktadır. Günümüz şartlarında ise spor faaliyetlerinin artması da insanların daha fazla spora yönelmesine destek vermiştir. Özellikle vücut geliştirme sporunun aşırı rağbet görmesi bu sporun daha da gelişmesini sağlamıştır. Fakat insanların bir takım engeller ile karşılaşması bu sporu yapmasına karşı olmuştur. Bu yüzden birçok kişi evde vücut geliştirme yollarını aramış ve buldukları programlar sayesinde bunları evlerinde düzenli bir şekilde uygulamıştır. Spor salonları kadar olmasa da insanların evde yaptığı vücut geliştirme kişilerde iyi bir gelişim göstermesine neden olmuştur.

Bütün vücut programları, günlük programlar dahil birçok programa internetten veya hocalar eşliğinde yazdırılma fırsatı bulunmaktadır. Çoğu insanın büyütmek istediği kas grupları kol, göğüs ve omuz kasları olurken bazıları ise fiziksel görüntüyü daha da ön plana çıkarmak için karın kaslarına ağırlık vermiştir. Karın kası hareketleri özellikle alet gerektirmediğinden dolayı diğer kas gruplarına göre daha kolay bir şekilde çalışılmasına neden olmaktadır. Diğer kas grupları için dumbell ve ağırlıklar gerekirken karın kasları için sadece vücut ağırlığınızın olması yeterlidir. En az 1 ay uygulunan programlar eşliğin de karın kaslarınızın gelişimini takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra evde vücut geliştirme programını uygularken daha hızlı sonuçlar alınması için besin takviyeleri de kullanılabilmektedir.

Besin takviyeleri içerisin de yarı gerekli amino asit olan glutamin sporcular için en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Kasların yakıt ihtiyacını gideren ve vücutta azot taşıyıcı olarak görev alan bu amino asit yoğun antrenman esnasında kaslardaki miktarı yarıya kadar inmektedir. Böyle olduğu durumlarda ise spordan sonrasında kaslarda oluşan yıkım kas kaybına neden olmaktadır. Glutamin takviyesi alındığından ise kas kaybı engelleyip hemen kaslara gönderilip yıkımı durdurmaya yardımcı olmaktadır. Vücut geliştirme de kas kaybetmek en önemli konulardan biridir. Sizlerde glutamin takviyesi kullanarak kas kaybını engelleyebilir ve gelişiminizi daha da yükseltip istediğiniz vücuda bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Vücut geliştirme ve diğer birçok bilgiyi http://www.vucutcum.com/ adresinden bulabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık