DOLAR: 4.81 TL
EURO: 5.61 TL

İmamdan Örnek Davranış

11 Eylül 2015 Ekleme Saati: 05:33
2.314 kez görüntülendi

İmamdan Örnek Davranış

Konya Karapınar ilçesi, islik Mahallesi Yeni Cami imamından, doğuştan yürüme engelli 30 yaşındaki Ümmühan Türkoğlu’na Akülü ve Tekerlekli sandalye hediye edildi. Yaklaşık 2 buçuk yıldır İslik Mahallesinde imamlık yaptığını söyleyen 40 yaşındaki İmam Hatip Ahmet Sarıdoğu, eşi Müberria Sarıdoğu’nun bir ziyaret esnasında tanıdığı Ümmühan Türkoğlu’nu evine davet ettiğini ama Ümmühan’ın yürüme engelli olduğu için evden çıkamadığını öğrenen eşi tarafından, Ümmühan’a bir tekerlekli sandalye alınması için yardım etmesini istediğini söyledi.

Yeni camii imamhatibi gerekli kişi, kurum ve kuruluşlara yaptığı müracaat neticesinde olumlu sonuç alamayınca, kendi imkanları doğrultusunda bir akülü tekerlekli sandalye alarak Ümmühan’a teslim etti. Sevincini “Oley” nidaları ile dile getiren Ümmühan ise, 30 senedir evde dört duvara mahkûm olduğunu ve Cami İmamhatip Ahmet Sarıdoğu sayesinde artık, akrabalarını ziyaret edebileceğini, mahallelerinde gezebileceğini söyledi. Her namazının arkasında İmamhatip Ahmet Sarıdoğu ve eşi Müberria için dua edeceğini de söyleyen Ümmühan “Allah bin kere razı olsun. Hocam benim engelli ayaklarıma şifa oldu. Artık bende mahallemizde neler var, kimlerin evi nerede gezip çaylarını içebileceğim. Allah ne muradın varsa versin hocam” dedi.

Ümmühan’ın 69 yaşındaki Dursun Türkoğlu ise, “Kızım doğuştan yürüme engellidir. Kızımı zor şartlarda yetiştirdim ve halen de bakımını zor şartlarda yapıyorum. Hiç bir gelirimiz yoktur. Devletin verdiği az miktarda bir maaş ile geçinmeye çalışıyoruz. Kızım devamlı evde oturduğu için devamlı kitap okur. Ama biz nedense kaderimize terk edilmiş bir vaziyette yaşamaya devam etmekteyiz. Allah fakir fukaraya ve engellilere yardım eden herkesten razı olsun” dedi.

İmamhatip Ahmet Sarıdoğu’nun eşi Müberria Sarıdoğu ise, “Eşim ile omuz omuza mahallemizde çeşitli etkinliklere imza atıyoruz. Eşim, boşta durmayı sevmeyen bir kişiliğe sahiptir. Ümmühan’nın durumunu kendisine ilettiğimde, tekerlekli sandalye için yardım kuruluşlarına da müracaat etti ama sonuç alamayınca, kendi maaşı ile bu güzel kardeşimizi sevindirdi. Eşim ile gurur duyuyorum” dedi.

Özel haber: Mehmet Okuyucuislikli imam 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık