DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.54 TL

Kurumsal Kaynak Planlama

1 Eylül 2015 Ekleme Saati: 14:19
443 kez görüntülendi

Kurumsal Kaynak Planlama

Kurumsal kaynak planlaması yaparak fark yaratmak ister misiniz? Firmanızın verimliliğini medyasoft kurumsal kaynak planlama yazılımıyla, en üst düzeye çıkarmanın farkını yaşayın.

Kurumsal kaynak planlama terimi dilimize Enterprise Resource Planning teriminin karşılığı yani erp’nin karşılığı olarak gelmiştir. Anlamı ise bir işletmenin tüm birimleriyle beraber gerçekleştirdiği iş süreçlerinin yazılımla desteklenerek yürütülmesi olarak tanımlanabilir.

Şirketlere daha geniş bir bakış açısı sağlamak adına kullanılan Kurumsal Kaynak Planlama yazılımları yönetim raporları, satın alma, insan kaynakları, satış, finansman, planlama, muhasebe ve üretim konularında gerçekçi çözümler üretebilmektedir.

Teknolojinin getirileri sayesinde ERP yazılımları sadece belirtilen konularda değil ayrıca bayileri ve tedarikçileri de göz önünde bulunduruyor. Bu yazılımların en büyük özellikleri kurum içinde ya da dışındaki birbirinden farklı birimlerin tek bir bütün gibi çalışmasını sağlamak yer alıyor. İnternet ve teknoloji sayesinde de günümüzdeki yeni nesil ERP yazılımlarında bunları gerçekleştirmek çok daha kolay bir hal alıyor. Örneğin firmanın herhangi birimde bir sorun meydana geldiğinde üretimden satışa ve tedarikçiye kadar tüm birimler elektronik olarak bilgi edinebiliyorlar. Bu derece kapsamlı bir bilgi alışverişi sayesinde firmaların tüm birimleri de birlik içinde çalışarak verimliliği arttırabiliyorlar.

Kurumsal Kaynak Planlama yazılımları firmaya getirileri oldukça büyük farklar yaratır. Her türlü farklı konu için de işletmeler bu yazılımlara ihtiyaç duyabilirler. Öncelikle firma içinde bulunan tüm birimler ile bilgi düzeyini ve alışverişini arttırmak verimlilik açısından büyük değişiklikler yaratacaktır. Çalışanların, tedarikçilerin, bayilerin ve müşterilerin firmanızla ilgili yapılan her aşama ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve bunları kayıt altına alabilirsiniz. Daha hızlı çalışan ve çalışma performansı yüksek bir firma istiyorsanız da ERP yazılımları edinebilirsiniz. Daha hızlı faturalar keserek, maliyetlerinizin her ayrıntısına en kısa sürede ulaşarak ve aynı zamanda tüm bunları ister web üzerinden isterseniz de mobil üzerinden kontrol ederek her yerde çalışma fırsatı bulabilirsiniz. Yönetim raporlarını da daha kısa süre içerisinde tamamlayarak performansınızı arttırma şansı bulabilirsiniz.

Tüm bunları kurumsal Kaynak Planlama yazılımları ile yaptığınızda verilen hizmetler sayesinde hem bünyenizdeki çalışanlarınız hem de elinizdeki müşterileriniz, bayileriniz ve tedarikçikleriniz iyileşen servis seviyesiyle sizinle iş yapmaktan en üst düzeyde memnun kalacaklardır. Bunlar olurken de siz de yönetici olarak firmanızda olup biten her şeyi en ince ayrıntısına kadar izleme fırsatı bulacaksınız. Maliyetlerinizi kolayca denetim altına alabilir ve giderlerinizi de detaylı olarak gözlemleyerek en iyi kararları vermeniz kolaylaşacaktır. Bunların yanında da teknik güvenlik seviyesini arttırmak için tüm birimleri kontrol etme fırsatınız da olacaktır. Hangi çalışanınızın ne zaman ve ne yaptığına kadar en ayrıntılı bilgilere sahip olurken kayıt silme ve düzeltmeyi de yine ERP yazılımları aracılığı ile yapabilirsiniz. Teknoloji sayesinde geliştirilen Kurumsal Kaynak Planlama yazılımları sayesinde firmanızın her biriminde yine teknolojiden yararlanabilirsiniz. Kaliteli bir yazılım tercih ederseniz bayileriniz ya da müşterileriniz kolaylıkla internet üzerinden sipariş girebilirler. Bu siparişlerin raporlarına da hem siz hem de çalışanlarınız yine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse Kurumsal Kaynak Planlama sistemleri firmanızda bulunan tüm birimler arasındaki veri alışverişini destekleyen bir yazılımdır. Sağladığı kapsamlı bakış açısı sayesinde de bir yöneticinin herhangi bir aşamada karar vermesini kolaylaştırır. Bu yazılımlar firmalar için özel olarak tasarlanır ve tam da sizin işletmenizin ihtiyacı olan çözümleri sunar. Siz de gereksiz ayrıntılarla uğraşmaya gerek kalmadan zaman kazanırsınız.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık