DOLAR: 4.81 TL
EURO: 5.61 TL

Fermuarların Yeni Dünyası

22 Ekim 2015 Ekleme Saati: 16:42
475 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Eskisi kadar modadan uzak bir giyim tarzına sahip kişiler yok. Artık herkes moda gerçeğini kabul etti ve benimsedi. Bunda şık olmak ve imaj sahibi olma güdülerinin giderek toplumlarda başarıyla tesis edilmesi önemli rol oynuyor. Moda artık her ayrıntıya dikkat çeken ve eden bir yapıya dönüştü. En ufak desenler ve çizikler bile tercihleri etkiler oldu. Bir kıyafet mağazasında insanların harcamış olduğu zaman oldukça fazla. Üstelik önce bir keşif alışverişi yapılır. Tüm mağazalarda modeller kontrol ediliyor. Daha sonra ise not edilenler derinlemesine incelemeden geçiyor. Sonrasında da alım gerçekleşiyor. İşte bu derinlemesine inceleme kriterleri, kendi tarzınız ve modanızdan ibaret. Yakın bir zamanda bu kriterler içerisine fermuar sistemleri de girdi. Nasıl mı?

Fermuar sistemlerinin dönüşümü

Aslında eskiden onlara pek bir değer verdiğimizi söylemek mümkün değildi. Tekstil firmaları içinde bu durum farklı değildi. Sadece mont, kot ve diğer kıyafetlerde iki yakayı bir araya getiren bir objeydi. Ancak daha sonra farklılaşmaya başladı ve tekstildeki rekabet onu da etkiledi. Firmalar, fermuarları da modaya dahil ettiler. Onu değiştirdiler, aksesuar olarak elbiselere daha güzel nakışladırlar. Eteklerde yırtmaçlara ekledirler. Pantolon stillerine farklılık katmak için fermuar sistemlerini yandan yaptılar. Renk verdiler, desen kattılar.

Naylon fermuar sistemleri, gizli fermuar sistemleri, kadife ve daha farklı fermuar sistemleri en gözde fermuar sistemleri olarak piyasada yerini alıyor. Ancak giderek gelişen tekstil ve kıyafet sektörü sayesinde bunlarla sınırlı kalacak bir fermuardan bahsetmek asla mümkün değil. Söz konusu olacak şeyden bahsetmek gerekirse, daha modern ve elbiselerde farklılığı ortaya koyacak fermuar sistemleri doğru ve doğaya da devam edecek. Bir fermuar sistemi, kıyafette aksesuar niteliği kazanacak mıydı diye sorulsaydı, bunu herkes garipserdi. Çünkü ufak bir sistemle bunun nasıl gerçekleştirilebileceği düşündürücüydü. İnsanların da bunu kabul edip, etmeyecekleri şüpheliydi. Ama o hayatımıza zaten önceleri girmiş ve kabul edilmişti. Şimdi çantalarda bile büyük fermuar sistemleri, çekici durmakta ve sportif bir görünüm kazandırmaktadır. Kazaklarda, pantolonlarda ve etekler daha fark edilebilir bir hale getirildi.

Ayrıntılı bilgi için http://aytasfermuar.com/ adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık