DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Kaymakam Karaca, Konuya Hassas Davrandı

28 Ekim 2015 Ekleme Saati: 00:22
1.844 kez görüntülendi

Kaymakam Karaca, Konuya Hassas Davrandı

bağdaylı taşıma sorunu çözüldü 700 kaymakamKarapınar Bağdaylı Mahallesinden, 1.5 Km uzaklıktaki Güzelkışla ilköğretim okuluna yaya olarak gitmek zorunda kalan öğrencilerin haberini yapan DHA Karapınar  temsilcisi Mehmet Okuyucu’nun haberine ilk  duyarlılığı gösteren Adana’lı Hayırsever vatandaş, Öğrencilerin okula servis ile taşınması için 10 bin TL göndermek  istedi. Çocukların içler acısı durumu karşısında tepkisiz kalmayan hayırsever vatandaşın teklifi Kaymakam Mustafa Karaca’ya iletildiğinde, Kaymakam Karaca, “Çocukların can güvenliği içerisinde eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri için, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile irtibata geçtik. Büyükşehir belediyesi Bağdaylı ve Güzelkışla mahalleleri arasında Belediye otobüs servisi başlatacak ve öğrencilerin yol bilet ücretleri de Kaymakamlık bünyesinde hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakfı tarafından karşılanacaktır. Konuya hassasiyet gösteren başta Basın Mensubu Mehmet Okuyucu’ya, sonra Adana’dan yardım eli uzatmak isteyen kardeşimize teşekkür ederim. Devletimiz ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize yardım elini uzatmakla mükelleftir. Gereken yapılacaktır” demişti.

bağdaylı taşıma sorunu çözüldü 700Haberin ulusal gündeme taşınması ile harekete geçen yetkililer, sorunu kısa sürede çözerek, iki mahalle arasında Belediye Otobüs hizmetini başlattılar. Okulu ve öğrenciler yerinde ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ise, “Basın aracılığı ile duymuş olduğumuz bu haberi inceledik ve ilçe Kaymakamlığımıza bilgi sunduk. Kaymakamlığımız konuya hızlı ve hassas davranarak sorunun kısa sürede çözülmesini sağladı. Artık öğrencilerimiz sıcak ve güvenli bir şekilde okullarına gidip gelebilecekler. Kaymakamlığımıza Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ve basın mensubu kardeşimize teşekkür ediyorum. Biz üzerimize düşeni yaptık artık öğrencilerimizde üzerine düşeni yapıp derslerine çalışacaklar” dedi.

Sorunun çözüldüğünü öğrenen Adana’lı hayırsever vatandaş ise, “Haberi seyrettiğimde çocukların içler acısı durumuna tepkisi kalamadım ve hemen telefona sarılarak, haberi yapan Mehmet Okuyucu ile irtibata geçtim. Kendileri bu konuda gereken ihtimamı göstererek bana yardımcı oldular. Önemli olan orada okumak için dağ tepe demeden eğitime devam etmek isteyen çocukların okuyarak, vatanına milletine yararlı birer fert olmalarında katkı sağlamaktır. konuya hassasiyet gösteren yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Adana’lı hayırseverin Okuyucunun Sesi Gazetesine gönderdiği nakit paranın nerede kullanılacağına, hayırsever vatandaş karar verecek ve Mehmet Okuyucu tarafından yardım ihtiyaç sahibi kurum yada şahıslara ulaştırılacaktır. Şahsımıza göstermiş olduğu güven duygusundan dolayı hayırsever vatandaşa teşekkür ediyoruz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık