DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.54 TL

Tüp Bebek Tedavisinin Uygulanamayacağı Kişiler

22 Ekim 2015 Ekleme Saati: 16:44
482 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Tüp bebek tedavisi sayesinde birçok kişi, hayallerine kavuşmaktadır. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak, birçok kişinin de hayallerine ortak olmamız gurur verici. Ancak bazı durumlarda tüp bebek tedavisi mümkün olmaya bilmektedir. Bu gibi durumların neler olduğunu görelim.

  1. Erkeklerde sperm hücrelerinin hiç bulunmaması, ya da üretilmemiş olması
  2. Kadınlar da yumurtalık hücrelerinin bulunmaması
  3. Kadınların menopoz dönemine girmiş olması
  4. Herhangi bir hastalıktan dolayı rahmi alınan kadınlar
  5. Her ne kadar gebe kalma şansı olsa da, hormonal yapısı bozuk olan kadınlar

Yumurtalıkları alınan kişilere tüp bebek uygulanır mı?

Herhangi bir rahatsızlık ve hastalık durumunda kadınların yumurtalıklarından bir tanesi alınabilir. Bu durumda kadınlara tüp bebek tedavisi uygulanabilir. Hormonal seviyelerinin iyi düzeyde olması gerekir. Eğer iki yumurtalık da alınmışsa, tüp bebek tedavisinin uygulanabilmesi mümkün değildir. Kadının tek yumurtaya sahip olması, doğal yollardan da bir sorun yoksa hamile kalmak mümkün olabilir.

Rahmi alınan kadınlarda da tüp bebek tedavisini uygulamak mümkün değildir. Çünkü normal yollardan hamile olanlar gibi embriyonun rahme yerleştirilmesi ve gelişimini orada devam ettirmesi gerekir. Rahmi olmayan kadında ise bu mümkün olmamaktadır.

Tüp bebek başarısını etkileyen en önemli faktör

Tüp bebek tedavisini birçok faktör etkiliyor. Ancak burada en çok etkileyen hususun kadınların yaşı olduğunu söyleyebiliriz. 35 yaş altı olan kadınlarda tüp bebek tedavisi daha başarılı olabilmektedir. Bu oran yüzde 70’lere kadar çıkabilmektedir. Ancak 35 yaşından büyük olan kadınlar için aynı şeyleri ifade etmek zor. Yaş ilerledikçe kadınların yumurta sayılarında ve kalitelerinde düşme yaşanıyor. Buda gebeliği engelleyen en önemli konulardan birisi. 35 yaş üstü kadınlarda tüp bebek başarı oranı yüzde 45 kadar.

Tüp bebek tedavisine başlanılmadan önce en ince tahliller yapılır. Bu tahliller neticesinde anne ve baba adayına tüp bebek şansının olduğu söylenir. Ancak bazı kişilere bu umudu vermek zordur. Kadınlarda rahmin veya yumurtanın bulunmaması gibi… Yumurta nakli uygulamasıyla yumurtası bulunmayan kadınların gebeliği mümkün olabilir. Ancak bunun yasak olmadığı ülkelerde yapılması gerekir. Kıbrıs tüp bebek merkezi gibi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık