DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

BGA Makine Fiyatları

24 Kasım 2015 Ekleme Saati: 21:33
533 kez görüntülendi

BGA Makine Fiyatları

BGA makineleri endüstri sektöründe giderek ağırlığını hissettirmeye başladı. Bilgi teknolojilerin gelişmesi ve akıllı chiplerin ortaya çıkmasıyla beraber birçok cihazda elektronik devreler daha da önemli bir hale gelmeye başladı. Bu devrelerin lehimlenmesi, sökülmesi ve takılması gibi işlemlerde BGA makineleri işlevsel bir kulanım sunarak, elektronik devre tamir, üretim, bakım ve onarım gibi sektörler için önemli bir kolaylık sağladı. Tabi bu durum BGA makinelerin çok daha fazla maliyetlerle temin edilmesi yolunu açtı. Birkaç makinenin işlemini tek başına yapan BGA makineleri, ilk alım sırasında işletmeye belli bir maliyet yüklese de, uzun vadeli bir kazancın da kapısı aralamaktadır.

Neden fiyatlar yüksek?

Aslında yarı otomatik veya tam otomatik sistemlerin fiyat farkları oldukça yüksek. Buda daha küçük işletmelerin için yarı otomatik BGA makinelerin tercih edilmesini sağlıyor. İşletme ihtiyaçlarının düşünülerek BGA makinası seçimi yapmakta fayda var. Eğer çok fazla lehimleme veya onarım gibi işlemlerle uğraşmıyorsanız, yarı otomatik sistemlerin fiyat avantajından yararlanmanız mümkün olabilir. Bunun dışında abatlarına ve özelliklerine göre çok pahalı BGA makine sistemlerinin de olduğunu söylemek gerekir.

Makine kullanım alanı çok önemli olduğu için sistematik özelliklerine önem verilmiştir. Daha güvenli ve hatasız bir çalışma performansı için her tür teknolojiden yararlanılmıştır. Bu durum BGA makinelerinin maliyetlerini artıran bir şey.

Döviz fiyatları da etkiliyor

Aslında ülkemizde son sene içerisinde BGA fiyatlarını çok maliyetli kılan durum döviz kurunun dalgalanmasıdır. Buda ithalatçı firmalara büyük bir baskı anlamına geliyor. Pahalı fiyatlarla alınan BGA makineleri, dövizin baskısıyla beraber bir takım gümrük vergileriyle de fiyatını çok yukarılara çekiyor. Döviz kurundaki normalleşmeler ve gümrük vergilerinden muafiyet durumu gerçekleştiğinde daha uygun fiyatlardan BGA makinelerinin temin edilmesi mümkün olabilir.

İkinci ele mı bakmak lazım?

Tam donanımlı BGA makinesi tercihi yapmak isteyenler, yüksek fiyatlarından dolayı ikinci ele doğru kayma gösterebilirler. Ancak makinelerin durumlarının incelenmesi için bilir kişilerle kontrollerin yapılmasında fayda var. Sıfıra göre ikinci el fiyatları daha aşağı maliyetlerde olabilir. Ancak cihazın kullanım durumuna göre bu durum değişebilir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık