DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Karapınar Yasta…

24 Kasım 2015 Ekleme Saati: 12:11
7.397 kez görüntülendi

Karapınar Yasta…

20 Kasım Cuma günü akşama doğru evine giderken Kayalı Öğrenci servisi ile çarpışma sonucu yaralı olarak Meram Araştırma Hastanesine kaldırılan Mustafa Çayan(12) 4 gün boyunca vermiş olduğu yaşam mücadelesini kaybetti. İlçe halkının ve tüm eğitim camiasının yakından takip ve dua ettiği Mustafa Çayan, sevenlerinin omuzları üzerinde son yolculuğuna uğurlandı.

Karapınar İmamhatip Ortaokulu 7 sınıf öğrencisi olan Mustafa Çayan, son yolculuğuna okulu önünden giderken, okul ve sınıf arkadaşları gözyaşları içerisinde arkadaşlarına son kez el salladılar. Arkadaşları Mustafa Çayan’ın salından tutabilmek için uzanırken gözyaşlarına hakim olamadılar.

Cenaze namazına, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenze namazını kıldıran İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, namazdan önce duygu yüklü bir konuşma yaparak, Mustafa Çayan’ın yeni buluğ çağında olduğu için henüz günahsız bir şekilde ahrete intilkal ettiğini söyledi. Demirlenk, “İmamhatip öğrencisi olan kardeşimiz ilim yolunda hizmete çıktığı için inşaallah şehit olarak Allah katına çıkacaktır” dedi.

Mustafa çayan’ın vefat haberi Karapınar’ı derinden etkiledi.mustafa çayan omuzlar üzerinde uğurlandı 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Ceyhan dedi ki:

    Allah sevenlerinin yardımcıları olsun mekanı cennet olsun

Yukarı Çık