DOLAR: 4.81 TL
EURO: 5.61 TL

Kimsesizlerin Kimsesi Oldular

27 Kasım 2015 Ekleme Saati: 13:00
1.877 kez görüntülendi

Kimsesizlerin Kimsesi Oldular

Kimsesizlerin kimsesi oldular

Karapınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından yakınlarını bir şekilde kaybeden kimsesiz çocukların doğum günlerine istinaden kutlama programı yaparak kimsesiz diye adlandırılan çocukların aslında kimsesiz olmadıklarını gösterdi. Konya caddesinde hizmet veren Cafe Keyf de düzenlenen programa, Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yurdaer, İlçe Jandarma Komutanı Jand. Ast. Kd. Bşçvş. İsmail Yürekli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Hatice Soran, basın mensupları ve onuruna parti verilen çocukların yakınları katıldılar.

Açılış Konuşmasını yapan Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, “Aynı dünyayı paylaşıyoruz ve hiç birimiz kimsesiz değiliz. Ama hayat kuralları gariptir ve bazen sevdiklerimizi, bizi koruyup gözetenleri elimizden alır. Ama asla kimse kimsesiz kalmaz. Biz yakınlarını bir şekilde kaybeden çocuklarımızın daima yanındayız. Onları koruyup gözetmek bizim asli görevimizdir. Bu gün ki programda da hepinizin adına bir doğum günü tayin ederek hepinizin doğum gününü kutlamak istedik. Değişik zamanlarda doğmuş olabiliriz ama hepimiz neticede bir günde doğduk. Doğum gününüz kutlu olsun.” Dedi.

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise, “Öncelikle böyle bir organizasyonu yaparak siz minik yüreklerin yüreğindeki kocaman sevgiye bizleri de ortak ettiği için İlçe Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Sizler asla kimsesiz değilsiniz. Biz sizlerin kimsesiyiz sizde bizim kimselerimizsiniz. Bu ilçede görev yaptığımız süre içerisinde imkanlarımız sizlerinde emrine amadedir. Asla kendinizi yalnız hissetmeyin. Sizlerin hep yanında olan ailelerinize de teşekkür olarak başarılı karneler verin. Sizlerin mutluluk ve başarısı bizleri mutlu edecektir” dedi.

Doğum günü pastaları üzerinde mumların söndürülmesi ile başlayan program, palyaço etkinlikleri ve oyun havaları ile devam etti.kimsesizlerin kimsesi oldular (1) 700 kimsesizlerin kimsesi oldular 700kimsesizlerin kimsesi oldular 700 kimsesizlerin kimsesi oldular (2) 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık