DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Mutfak Filtre Sistemleri

24 Kasım 2015 Ekleme Saati: 21:28
548 kez görüntülendi

Mutfak Filtre Sistemleri

Mutfakların güveliği ve içerisindeki havanın temizliği için filtreleme sistemlerinin kullanılması önem arz ediyor. Mutfak davlumbaz sistemleri içerisinde biriken yağ, is ve kurum gibi şeyler yangına sebep olabilir. Bu nedenle bunların güvenli bir şekilde davlumbazda tutulması gerekir. Bunun içinde havanın filtre edilmesi lazımdır.

Bu bakımdan filtreler farklı kullanım amaçlarıyla beraber havadaki yanıcı maddeleri de filtre ederek, davlumbaz içerisinde tutar. Daha sonra burada biriken is gibi maddelerin temizlenmesiyle filtre ömrünün uzaması söz konusu olacaktır. ancak bazı filtre elemanlarının da temizlenmediğini söylemek gerekir. Dolayısıyla işlevlerini bitirdikten sonra yeni filtre sistemlerinin alınması söz konusu olmalıdır.

Yağ ve siklon filtreleri

Davlumbaz içerisinde kullanılan yağ filtreleri oldukça önemlidir ve etkilidir. Bu sayede hava içerisindeki birçok madde davlumbaz içerisinde güveli bir noktada tutulabilir. Bu filtre dışında kullanılan sistemlerden birisi de ağ filtre sistemidir. Bu yağ filtrelerine göre oldukça düşük bir sistemi ifade etmektedir. siklon filtre sistemleri de oldukça başarılı işler çıkarır. Bu sistemler partikül tutma konusunda oldukça kabiliyetlidir. Tıkanmayan bir yapısı da vardır. Ancak kirlendiğinde veya isleri göstermeye başladığında yıkanarak, ilk günkü parlaklığına getirilebilmesi mümkündür.

Dış havanın kalitesini arttıran filtre

Elektrostatik filtreler dış hava kalitesine önem verildiğinde kullanılması tercih edilen filtreler arasında yer alıyor. Bu sayede yaşam merkezlerine yakın olan mutfaklardan dışarıya salınan havalar etrafı rahatsız etmiş olmuyor. Bu filtre türü de partikülleri emme konusunda kabiliyetlidir. Aynı zamanda tıkandığında yeniden temizlenerek, ilk günkü gibi kullanılması söz konusudur. Genelde mutfaklar yaşam yerleri dışında olmuş olsalar da, çok rüzgarlı zamanlarda bacada çıkan dumanların yaşam alanlarına taşınması söz konusu olabilmektedir. İşte bu noktada yine elektrostatik filtre sistemleri kullanılabilir.

Ultraviyole filtre sistemleri de söz konusudur. Bunlar kanal temizliğine önem veren kişiler için kullanıma uygundur. Ancak alev tutma gibi bir özelliği yoktur. Bu nedenle filtre önüne siklon filtre sistemleri konulması gerekir. Son olarak da karbon filtre sistemleri söz konusudur. Zamanla tıkanır ve etkisini de kaybeder.

 

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık