DOLAR: 4.81 TL
EURO: 5.61 TL

Teşkilat ya silkelenmeli yada silkelenmeli

3 Kasım 2015 Ekleme Saati: 23:06
3.007 kez görüntülendi

Teşkilat ya silkelenmeli yada silkelenmeli

mehmet okuyucu yeniBu başarının sahibi Kim?

01 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerinde Türkiye genelinde beklenilen başarıyı elde eden Ak Parti, vatandaşların %80 lere varan oranına rahat bir nefes aldırdı. Günlerdir kamuoyunda çeşitli çalkalanmalar, vatandaşın kafasında soru işaretleri oluştururken, vatandaşların çoğu, alternatif lider bulamadığı için ve istikrar için Ak partiye evet dedi.

Hükümetin başarılı yönetim anlayışını, yerel yönetimlerin kendini beğenmiş tavırları bozmaya yetmedi. Seçim sonuçlarının açıklanması ile tüm Ak partililer sokaklarda zafer yürüyüşleri yaparken, vatandaşlarda alkışlayarak destek verdi.

Muhalefetin tutarsız siyaseti, Ak partinin ülke genelinde daha da başarılı bir seçim sonucu çıkarmasına neden oldu. Ancak vatandaşların büyük bir çoğunluğunda hakim olan düşünce, seçimden sonra Ak parti ilçe teşkilatlarında kadro değişikliğine gitmesi beklentisi. Çünkü vatandaş ilçe teşkilatlarından ve yönetiminden çok da memnun değil. Halk arasında kimseyi tınlamaz bir eda ile yürüyen Ak Partililere kimse bir söz etme cüretini gösteremiyor. Hükümetin vermiş olduğu güven ile yıkılmaz pehlivan edasına bürünen Ak Partililer, vatandaşlar tarafından ciddi tepki almaktadır. Bu olumsuzluklardan merkezin haberinin olmadığına kanaat getiren halk, Ak Partiden ciddi hizmetler ve değişiklikler bekliyor.

Muhalefet kanadında ise durum çok farklı değil. Muhalefet partileri destekleyen halkın büyük bir çoğunluğu merkez ve teşkilat yöneticilerine kırgınlıklarını seçim sandığında gösterdi. Kimileri değişik mesajlar içeren oy pusulası ile hatıra resim çekinerek protestolarını gösterirken, seçim sandıklarından çıkan oy dağılımı en büyük protesto oldu.

Muhalefet liderlerinin de en kısa sürede istifa ederek yerini yeni neferlere bırakması bekleniyor.

Türkiye’nin büyük bir çoğunluğunun “EVET”  dediği Ak parti ise, halkın kendilerine vermiş olduğu desteğin altında ezilmeden ülkenin huzur ve selameti için ciddi adımlar atmak zorunda. Ayrıca 07 Haziran seçimleri ile 01 Kasım seçimi arasında terör örgütlerince akıtılan kanların hesabının sorulması bekleniyor. Kıpırdayanın canına okunacağı bir sürecin başlaması beklenirken, ülkenin huzur ve selametini her kim bozuyorsa inisiyatif kullanmadan gerekli cezanın verilmesi bekleniyor.

Gelelim Karapınar’a…

Karapınar bir önceki seçimde gösterdiği tepkiyi sandığa yansıtarak, Ak Partiye yeterince destek vermemişti. 07 Haziran Seçimlerinde yönetime ve Ak Partiye verdikleri tepkiyi, 01 Kasım seçimlerinde muhalefete göstererek oyunu ak parti lehine kullandılar.

İlçemizde yapılan kaldırım ve yol çalışmaları, vatandaşları memnun ederken, inşaat aşamasında iken yapılan hatalar, yanlışlar vatandaşları üzüyor. İlçe yöneticilerinin bu olumsuzluklara karşı daha duyarlı davranarak, yapılan hizmetin daha müspet olması umut ediliyor. Kaldırımlar üzerinde kalan Kanalizasyon bacalarının kaldırımlardan 4 ile 5 cm kadar düşük olması, özellikle görme engelli vatandaşlar tarafından ciddi tepki alıyor. Ayrıca yol boyunca yapılan birçok kaldırımın bazı bölgelerindeki çökmeler, yıkılmalar, bu devletin parasını sorumsuzca kullananlara karşı halkın tepki vermesine neden oluyor.

Ayrıca ilçemizin son gündemi olan Doğal Gaz aboneliği konusunda, vatandaşlardan teminat olarak alınan ücret vatandaşın kafasında soru işareti oluyor. Eğer ki çoğunluk sağlanamazsa paranın iadesi ne zaman olacak, paranın bankada kaldığı sürece kim karlı çıkıyor kim zararlı? Eğer ki yeterli çoğunluk sağlanır ise, 1 Aralıktan sonra müracaat eden vatandaşlar aynı tarifeden müracaat edebilecekler mi? Her yerde böyle öncen teminat yatırılıp mı şirket yatırıma teşvik edildi? Yoksa Karapınar’a has bir uygulama mı?

Acizane fikrim şudurki, ilçemizde doğal gaz olsun ve bizim halkımızda daha güvenli ve daha ucuz enerjiyi kullanabilsin. Ayrıca çevre kirliliği noktasında avantaj sağlayacak olan Doğal gazdan niye benim ilçem mahrum kalsın ki?

Konya İnönü caddesi asfalt çalışması yapılırken, zamanın Belediye Başkanına yazmış ve söylemiştim. “Gel başkanım asfaltın altına doğral gaz içinde bir hat döşeyelim” diye ama o zaman doğal gaz ile ilgili en ufak bir ibare yoktu ve başkan bu teklifime hayal gözü ile bakmıştı. E şimdi kapıda olan doğal gaz inşallah içeri girer. Vatandaşın bu konuda daha duyarlı olmasını bekliyoruz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık