DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

İlçe protokolü Koordine Oldu

12 Aralık 2015 Ekleme Saati: 19:42
1.152 kez görüntülendi

İlçe protokolü Koordine Oldu

Karapınar Protokolü Koordinasyon Toplantısında bir araya geldi.

Karapınar Belediyesi meclis Salonunda yapılan toplantıya, Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca ve Belediye Başkanı Mehmet Yaka ev sahipliği yaptı. Ak parti Konya Milletvekili Halil Etyemez’inde katıldığı toplantıya, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgüt Başkanları ve basın mensupları katıldılar.

Açılış Konuşmasını İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca Yaptı. Karaca, katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra, İlçe gündeminin ve sorunlarının paylaşılacağı bu toplantının bundan sonra her üç ayda bir yapılacağını söyledi. Programın koordinesini yapan Karaca, sırası ile daire amirlerine ve kurum kuruluş başkanlarına söz verirken Basın mensuplarından sadece bir gün önce plaket sunumu yapan bir gazeteciye söz vererek diğer basın mensuplarına mikrofon uzatmadılar.  Dolayısı ile program bitiminde diğer basın mensupları hazırladıkları ilçe sorunlarına ait notları ceplerine koyarak toplantı salonundan ayrıldılar. Programdan sonra katılımcılar Bizim Sofra lokantasında yemek ikramı ile ağırlandılar ve ikram kısmına bazı gazetecilerin katılmadığı görüldü.

Toplantının ikinci konuşmacısı Ak Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez oldu.  Etyemez, “Bu ve benzeri toplantılar, sohbetten öte gitmeyecek ise bir anlam ifade etmez. Konuşulan sorunların çözümü noktasında adım atılmalıdır” dedi.

Daha sonra İlçe Belediye Başkanı Mehmet Yaka söz alarak yaptıkları icraatlardan ve yapımı devam eden çalışmalarından bahsetti.

Daire Amirleri, kurum kuruluş başkanları, mevcut sorunlarından bahsederken, genelde dairelerde personel yetersizliği ve ilçe emniyeti açısından MOBESE kamera sisteminin eksikliği dikkat çekici konular arasında yer aldı. Ayrıca Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Mustafa Kemal Sözen’in, ziraat Fakültesi ve Veterinerlik Fakültesi konusunda daha önce ilçeye söz verildiği ve artık zamanının geldiği söylemi katılımcılar tarafından takdir ile karşılandı.

Koordinasyon Toplantısında bir araya geldi

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık