DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

Mutfak Havalandırma Sistemleri

25 Aralık 2015 Ekleme Saati: 13:40
578 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Mutfak havalandırma çözümleri sayesinde daha temiz bir havaya sahip olabilirsiniz. Özellikle büyük mutfak işletmeleri için oldukça önemli olan havalandırma filtreleri, mutfakta çalışan kişilerin sağlıklarının yanı sıra, dışarıya salınan havanın da temiz olmasını sağlayarak çevreye karşı saygının bir gereği olarak kullanılmalıdır. Bu bakımdan birbirinden farklı havalandırma filtreleri söz konusu olmaktadır. Ancak bunlardan bahsetmeden önce, neden mutfak havalandırma filtrelerine ihtiyaç olduğuna kısaca değinelim.

Neden ihtiyaç duyarız?

Davlumbazların egzoz kısımlarında biriken is, yağ, parçacıklar, insan sağlığına da zarar verecek bir duruma gelebilirler. Davlumbaz filtrelerinin bakımı bu nedenle önemlidir. Hale ki mutfakların yaşam merkezlerine yakı olduğu yerlerde, dışarıya salınacak olan havanın temizliği çevre için önemli olmaktadır. Rüzgarın çok fazla olduğu yerlerde kötü havaların yaşam merkezlerine taşınması daha hızlı ve kolay olur. Tüm bunları dikkate aldığınızda havaların temiz bir şekilde dışarıya salınması icap etmektedir. Bunun kaliteli bir şekilde yerine getirilmesi de havalandırma filtreleri sayesinde gerçekleşir.

Birde bazı mutfak sistemlerinde hava dışarıya salınmaz. Bu durumda havanın içeride kötü kokulara sebebiyet vererek rahatsızlık vermemesi gerekir. Bu gibi önemli durumda da havanın temizlenmesi için mutfak havalandırma filtreleri kullanmak gerekir.

Hangi havalandırma filtreleri kullanılabilir?

Birbirinden farklı filtreler söz konusudur. Hangisinin kullanılacağına dair karar, işletme ihtiyaçlarınıza göre belirlenebilir. Mesela işletme için dışarıya salınan havanın kalitesinin önemli olması halinde, elektrostatik filtreler kullanılabilir. Bu filtrenin en büyük özelliği uzun süreli kullanıma uygun olması ve yüzde 99 başarı göstermesidir. Uzun süre kullanımda yüksek performans göstermesi, belli zamanlarda bakımının yapılmasıyla mümkün olacaktır.

Bundan farklı olarak, karbon filtreler de söz konusudur. Bu filtreler ise uzun süre kullanıma müsait değildir. Dayanıklılık zamanını arttırmak için ön filtrelemeden de faydalanılmalıdır. Kokuyu ve hava içerisindeki maddeleri emerek tutar. Buda belli bir zaman sonra işlevini yitirmesine neden olur. Ancak kullanıldığı süre içerisinde yüzde 99 başarı sağlayan bir işleve sahiptir. Temizlenmesi mümkün değildir. İşlevini tamamladığında değiştirilerek bir yenisinin temin edilmesi gerekir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık