DOLAR: 4.85 TL
EURO: 5.65 TL

Adana’dan Karapınar’a Sevgi Eli

14 Ocak 2016 Ekleme Saati: 21:42
1.670 kez görüntülendi

Adana’dan Karapınar’a Sevgi Eli

Haberimiz hayra vesile oldu.

Karapınar Güzel kışla Mahallesinde bulunan Güzelkışla ilköğretim Okuluna, Adana’lı bir hayır sever tarafından Sosyal Faaliyet salonu, Yemekhane, Mutfak ve çok amaçlı salon yapıldı. 22 Ekim 2015 tarihinde DHA Karapınar Muhabiri ve okuyucunun Sesi gazetesi Sorumlusu Mehmet Okuyucu tarafından yapılan haberde, Bağdaylı mahallesindeki öğrencilerin okullarına yürüyerek gitmelerinin haber yapılması neticesinde, Adana’da evinde haber seyreden hayır sever tarafından Adana’dan Karapınar’a dost eli uzandı.

Açılış programına, Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, Jandarma Komutanı Kd. Bşçvş. İsmail Yürekli, Milli Eğitim Müdürü Sami sağdıç, Okul Müdürleri, öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Okul Müdürü Mehmet Akif Özen’in hoşgeldiniz ve takdim konuşmasının ardında Belediye Başkanı Mehmet Yaka konuştu. Okula yapılan hizmetin çok anlamlı olduğunu söyleyen Yaka, “Mesafe olarak evlerinden uzakta olan ve ikili eğitim gören öğrencilerin yemeklerini okulda huzur içerisinde yameleri için yapılmış olan bu salonun yapımında para bağışında bulunan Adana’lı yardımsevere, adım adım okulun her işini takip eden ve vesile olan gazeteci Mehmet Okuyucu’ya hassaten teşekkür ederim” dedi.

Karapınar kaymakamı Mustafa karaca ise, “Çok anlamlı düşünülen bu hizmetin yapılması için maddi destek veren yardımsever kardeşimize ve vesile olan Gazeteci yazar Mehmet Okuyucu’ya çok teşekkür ediyorum. Bizlerin okullarımıza sahip çıkmak görevimizdir. Ama vatandaşın bu hizmete hiçte azımsanmay6acak bir miktarda yardım yapması, bizleri çok mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz ve Allah birlerini bin etsin diyoruz” dedi.

Kurdele kesimi ile yemekhane hizmete açıldı.

Gazeteci Mehmet Okuyucu konu hakkında şöyle dedi. Adana’da ikamet eden hayırsever vatandaş evinde haberleri izlerken gördüğü içler acısı tablodan etkilenerek, karda kışta okula dağlar arasından yaya olarak gidecek olan öğrencilere servis tutulması amacı ile yardım yapmaya karar verdiğini, telefonla beni arayarak ifade etti. Yapmış olduğu hayrın Allah ile kendi arasında kalmasını düşündüğünü söyleyen hayırsever, isminin açıklanmasını istemediğini belirtti. Göndermiş olduğu para ile servis aracı tutmaya çalışıyordum ki, Konya valiliği konuya eğilerek, Konya Büyükşehir tarafından mevzu bahis iki mahalle arasında belediye otobüs güzergahı başlattılar. Karapınar kaymakamı Mustafa Karaca ise durumu iyi olmayan öğrencilerin otobüs bilet ücretlerini, Sosyal Yardımlaşma ve dayanışa vakfından karşılayacaklarını söyledi. Hayırseverin parasına dokunmadan çözülen taşıma sorunu neticesinde hayırseverin gönderdiği para bende kaldı. Kendisine durumu izah ederek gönderdiği parayı isterse hesabına geri gönderebileceğimi söyledim ancak kendileri yardım amaçlı çıkarmış olduğu parayı okulda başka eksiklerin giderilmesi noktasında kullanmamızı ve işlerin takibini bizzat kendim tarafından takip edilmesini talep etti. Kabul ederek okulumuzda öğrencilerin sınıflarda yemek yediklerini öğrenince okul müdürünün de fikirleri doğrultusunda yemekhane yapmaya karar verdik. Karapınar’da çalışan esnaf ve ustaların yardımseverlikleri neticesinde eldeki para ile çok daha fazla hizmeti daha ucuza mal ederek, okula, bu hizmeti kazandırdık. Adana’dan Karapınar’a uzanan sevgi dolu dostluk elinin sahibine okulumuz ve öğrencileri adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan hizmete, Maddi ve manevi olarak Karapınar Kaymakamı Mustafa Karaca, Çevre düzenlemesi ve ulaşım yönünden Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, temizlik noktasında öğrenci anneleri, yemek noktasında Adana Sofrası Osman Çilli, Şölen Pastanesi Ersin Taban ve Tahtakale Ekmek Fabrikası Mustafa Çakan destek verdiler.

güzel kışla açılış 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık