DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.54 TL

Cinsel İstismara SON

14 Ocak 2016 Ekleme Saati: 18:23
1.934 kez görüntülendi

Cinsel İstismara SON

Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Komiser Fatih Işık tarafından, Kaymakamlık desteği ile İnternet ve telefon üzerinden cinsel istismarı önlemek amaçlı bir proje hazırlandı. Özellikle çocukların kurban olduğu internet üzerinden cinsel istismarın önlenmesini amaçlayan projenin, tatbiki noktasında neler yapılabileceği konusunun anlatıldığı toplantıya, İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca başkanlık etti.

Konunun önemini arz eden konuşmayı İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca yaptı. Katılımcılara katıldıkları için teşekkür eden Karaca, projeyi anlatması için Komiser Fatih Işık’a sözü bıraktı.

Toplantıya, İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yurdaer, Jandarma Komutanı Jandarma Ast. Kd. Bşçvş. İsmail Yürekli, jandarma Merkez Karakol Komutanı Serkan Çetinbağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Zülal Eroğlu, İlçe sağlık Müdür vekili Şule Nur Arslan, Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hatice Soran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Karapınar Belediye Başkanlığından Fadime Karabacak ve basın mensupları katıldılar.

Çocukları Cinsel istismarcıların ağına, huzursuz ve bilinçsiz ailelerin attığını söyleyen İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca, öncelikle huzursuz ailelerin tespitinin yapılması ve sorunlarının çözülmesi noktasında adım atılması gerektiğini söyledi. Ayrıca Belediye Başkanlığı bünyesinde bilbortlar aracılığı ile ve afiş çalışması ile halkın bilinçlendirilmesi gerektiğini söyleyen Kaymakam Karaca, “Okullarda uzman kişilerce, çocuklara ve ailelerine seminerler vererek bilinçli bir toplum oluşturulmalıdır. İnternet Cafeler sıkı kontrol altına alınarak, çocuklarımızın sosyal medya aracılığı ile av yapanlara ulaşması engellenmelidir. Uyarıları dikkate almayanlara ise gerekli cezai işlem uygulanmalıdır. Amacımız kimsenin ekmeği ile oynamak değildir ama çocuklarımızın geleceğini tehlikeye atanlara karşıda merhametli davranmayacağız” dedi.

Projeyi anlatan Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Fatih ışık ise, “Sosyal Paylaşım siteleri, facebook, twitter gibi birçok paylaşım ağı aracılığı ile özellikle de aile içinde sorunlu yaşayan çocukların çok kolay tuzağa düşürüldüğünü biliyoruz. Bu sebepledir ki, Güvenli Aile paketi kullanımını tavsiye ediyoruz. Çocuklarımızın facebook aracılığı ile devamlı tuzağa düşürülerek evlerinden koptuklarına şahit oluyoruz. Bu tehlikenin canımızı yakmaması için acilen halkı da çocuklarımızı da bilinçlendirerek, bu tehlikeden uzaklaştırmalıyız” dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yurdaer ise, “Haber merkezimize profosyonel teknik eleman istedik. Amacımız internet üzerinden av yapanların oyunlarını bozarak gerekli cezaya uğratılmaları ve çocuklarımızın bu oyunlara kurban edilmesini önlemektir. Bu konuda bize destek veren Başta Kaymakamlığımıza, seminerler noktasında bize fırsat veren Milli Eğitim Müdürlüğüne, ulaşım ve yer konusunda yardımcı olan, Belediye Başkanlığına ve teknik alanda yardımcı olan kurum kuruluşlara, ailelere ve basın mensuplarına teşekkür ederiz” dedi.karapınar emniyet cinsel istismar projesi (1) 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık