DOLAR: 4.80 TL
EURO: 5.58 TL

Mevsimlik İşçiler Ayhan Hanım’a Ne Fısıldılar

21 Ocak 2016 Ekleme Saati: 10:22
2.007 kez görüntülendi

Mevsimlik İşçiler Ayhan Hanım’a Ne Fısıldılar

Karapınar Belediye Meclis Üyesi Ayhan Karaaslan, Büyükşehir belediyesi Mevsimlik bayan işçileri ile 100 yıl da sohbet ederek sorunlarını dinledi. Karaaslan bayan işçilerin yaşadığı sorunlar ve zorluklar üzerine sohbet ederken, bir ekmek için insanların nelere katlanmak zorunda olduğunu bir kez daha tecrübe ettiğini söyledi.

Okuyucunun Sesine Teşekkür ettiler

Mesainin bitimi ile servis araçlarını bekleyen işçilere ile sıcak çay ikramında bulunan Ayhan Karaaslan’a teşekkür eden bayan işçiler, “Bizler evimize ekonomik katkı sağlamak adına kar kış demeden çalışıyoruz. Bu konuda ekmeğimize vesile olanlara, bize işverenlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca yakın bir geçmişte, servis aracımız noktasında Belediye Başkanımız ile görüşerek servis ile işe gidip gelmemiz noktasında yardımcı olan Gazeteci Mehmet Okuyucu’ya ve haberi olduktan sonra biz işçilerin daha sıcak ve güvenilir bir şekilde işe gidip gelmemize yardımcı olan Belediye Başkanımız Mehmet Yaka’ya teşekkür ederiz” dediler.

Daha Uzun süre Çalışmak İstiyorlar

Belediye Meclis Üyesi Ayhan Karaaslan’ın da kendilerini her fırsatta ziyaret ederek sorunlarını dinlediğini söyleyen Mevsimlik işçiler, sözleşme boşlukları arasında geçen işsiz sürede çok zorlandıklarını ve daha uzun süre çalışma sağlanması konusunda Karaaslan’a dert yandılar.

Yaka İşçinin Yanındadır

Mevcut Belediye yönetiminin bu konularda işçinin hakkını yemeyeceğini ve yardımcı olmak noktasında ciddi adımlar atılacağına kanaatinin tam olduğunu söyleyen Ayhan Karaaslan, “Belediye başkanımız, işçinin yanında bir karaktere sahiptir. Şuna inanınki, imkanlar dahilinde sizin en huzurlu şekilde çalışmanız için Başkanımız Mehmet Yaka gereken her kolaylığı sağlayacaktır. Yeter ki sorunlarınızdan haberi olsun.” Dedi.mevsimlik bayan işçiler 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık