DOLAR: 4.81 TL
EURO: 5.61 TL

Belediyeden Temiz Hava Çalışması

10 Şubat 2016 Ekleme Saati: 16:37
1.428 kez görüntülendi

Belediyeden Temiz Hava Çalışması

mobil ölçüm istasyonu 700Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karapınar Belediyesinin ortaklaşa yapmış olduğu Hava kalitesi Ölçüm uygulaması, 1 aylık ölçüm süresini tamamladı. 5 Km çapında alanda Karbon monoksit, Kükürt, Ozon ve Partikül Maddelerin havadaki değerini ölçümünü yapan Hava Kalitesi Mobil Ölçüm İstasyonu, ölçüm süresini tamamladı.

Anıt Meydanın da 1 aydır ölçüm yapan cihazın ölçüm değerlerinin 15 gün sonra Karapınar Belediyesine rapor edileceğini söyleyen Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, “İlçemiz halkının daha temiz bir hava soluması amacı ile yapılan ölçümler neticesinde, soluduğumuz havanın kalitesi tespit edilecek ve eğer ki sağlıksız çıkarsa, daha sağlıklı hava solunması için gerekli tedbir çalışmaları yapılacaktır.  Bu konuda, Konya Büyük Şehir Belediyesine ve Büyükşehir Belediyesi Çevre Kontrol Şube Müdürlüğüne teşekkür ederiz” dedi

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Kontrol Şube Müdürü Hasan Basri Güneş ise, Karapınar’da bir ay süre ile solunan havanın değerlerini ölçen cihazımız Konya Merkezde 4 noktadan ve Karapınar’da tek noktadan ölçüm yaparak halkımızın daha sağlıklı hava soluması için çalışmalarımız devam edecektir. Aynı uygulama bir kış sezonunda birde yaz sezonunda yapılmaktadır. Cihazımızın ölçüm değerleri için hitap ettiği alan 5 Km çapındadır. Karapınar merkezine kurmuş olduğumuz İstasyonumuz, Karapınar merkezin tamamını kapsamı içine almaktadır. Ölçüm değerlerini rapor halinde ilçe belediyesine 15 gün içinde sunacağız. Ölçüm değerlerine göre uzman ekiplerimizce gerekli çalışma yapılacaktır” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık