DOLAR: 4.81 TL
EURO: 5.61 TL

Cinsel İstismara Son

18 Şubat 2016 Ekleme Saati: 15:57
2.320 kez görüntülendi

Cinsel İstismara Son

Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından yürütülen “Güvenli İnternet Ağı Kullanımı” projesi kapsamında bir seminer düzenlendi.  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Zülal Eroğlu’nun nkonuşmacı olarak katıldığı program, Karapınar Kültür Merkezinde yapıldı. Programa Karapınar İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Komiser Fatih Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Karapınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı Müdiresi Hatice Soran, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar. Bayan öğrencilerin konuk edildiği ilk seminerde, konuşmacı Zülal Eroğlu, Özellikle sanal alemde cinsel istismar sonucu mağdur olan bayanların, bu tarz mağduriyetler yaşamaması için nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunu işledi.

cinsel sitismar seminer zülal eroğlu 700 aProgramın başlaması ile bayan bayana konunun daha rahat işlenmesi için erkekler salondan çıktı. Programların devam edeceğini söyleyen Komiser Fatih Işık, İlçemizde gençlerimizin ve velilerimizin tamamen bu konuda bilgilenmesi için üzerimize düşeni yapacağız. Bu konuda bize destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Her şey daha huzur dolu bir toplum içindir. Okullarımızda bay-bayan öğrencilere ve öğrenci velilerine bilgilendirme seminerleriz düzenlemeye devam edeceğiz. Ayrıca ekip arkadaşlarımız internet cafeleri denetlemeye devam etmektedirler. Bu konuda hassasiyet gösteren internet cafe işletmecilerine de teşekkür ederiz” dedi

İnternet cafe işletmecileri ise, Güvenli internet ağı kullanımı noktasında özellikle lokanta, pastane, cafe işletmelerinde wifi kullanımın denetimsiz olduğunu ve cafelerde yapılan kontrollerin, müşterileri lokanta ve cafe tarzı yerlere yönlendirdiğinden şikayetçiler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık