DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

Korkum Halktan Değil Hakk’tandır… Hatasız Kul Olmaz

25 Şubat 2016 Ekleme Saati: 23:11
2.553 kez görüntülendi

Korkum Halktan Değil Hakk’tandır… Hatasız Kul Olmaz

mehmet okuyucu yeniNiyet Hayır Akıbet Hayır

Bilindiği üzere yıllardır ilçemize basın mensubu olarak hizmet vermek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her ne kadar, gıyabımızda bizi çekemeyip karalamaya çalışanlar var ise de, şahsım adına konuşmam gerekirse çok da umursamıyorum, karalama amaçlı yapılan çalışmaları.

Öncelikle hangi niyetle habercilik yaptığımı asıl bilmesi gereken ziyadesi ile bilmektedir. İşin garibi, gıyabımızda karalama yapanlar, O bilmesi gerekeni etkileyemezler. Onlar ancak halkı etkiler Hakk’ı etkileyemezler. Onlar ancak halkın seçtiklerini etkilerler, Halkın Hakk’ını değil.

Yaptığım eleştirileri muhalefet olarak algılayan zihniyetler bilmeliler ki, bizi eleştirenler, ancak iyi niyetli insanlardır. Sevenlerimiz, bizim başarılı olmamız isteyenler, bizim hakkımızdaki eksikleri yüzümüze söylerler. Hiç eleştirmeden hep takdir edenler ancak yalakalardır ve yalaka insandan dost olmaz.

Zaman zaman kendimi eleştiriyorum. Elbette benimde yaptığım yanlışlardan pişmanlık duyduğum olmaktadır. Elbette bende bazen istemediğim halde hoş olmayan haberler yaptım ve yapıyorum da. Elbette ben de “Keşke yapmasaydım” dediğim zamanlar olur ve bazı yanlışlar, pişman olsan bile telafi olmuyor.  Bu haberlerden birisi de, kürtaj ile ilgili yapmış olduğum haberdir. Sevmeyerek ve istemeyerek yapmış olduğum haber aslında kimsenin hayatında bir değişime neden olmadı. Mevzu bahis kadın zaten gerekli şekilde hakkını aramak için ilgili makamlara haberden önce suç duyurusunda bulunmuş. Samimi olmak gerekirse sevmeden ve istemeden yapmış olduğum bu haber, haberciliğimin gereği idi. Bazı arkadaşlar haberi benden önce yapmak için can attılar ama buna muktedir olamayınca da böle habercilik mi olur diye eleştirdiler halkın içinde gezerken. Elbette bir gazeteci, herkesin okuyup takip ettiği gazeteci olmayı ister. Saygı duyuyorum iftira atmadan başarısı ile yarışan herkese. Kapımızı çalıp mağduriyetine inandıran herkesin derdine derman olabilmek adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Çocuklarımın rızıklarını kazanmak için yapmış olduğum bu görev, yazık ki zaman zaman insanları üzmekte zorunda bırakıyor beni. Bizim meslek de böyle işte. Ama bazen de büyük hayırlara vesile olmamızı sağlıyor. Allah’ım hayırlara vesile kıldığı kullarından etsin.

Ak Partiye sırtını dayayınca kendini bileği bükülmez bir cengaver sanan her kim ise yanlış düşünmektedir. Ak partinin gücü Hakk’ın izni ve halkın iradesi iledir. Türkiye genelinde oy oranını katlayan Ak Partinin gücü, sanmayın ki ilçe teşkilatlarının başarısı ile direk orantılıdır. Karapınar’da belki Kadın kolları çok daha verimli çalışmış olabilir düşüncesindeyim. Çünkü onlar var olduklarını hissettirmek adına gayret ederek halk ile birebir muhatap olarak çalıştılar. Onlar, kendilerini bileği bükülmez cengaver havasında hissetmediler bence.  Mütevazı olan liderleri vatandaş sevmektedir. Halka hor bakanları halk da sevmez Hakk’ta.

İlçe kaymakamımız Mustafa karaca, mütevazi kimliği ile halkın dilinde gezerken, bazı liderler ise kibirli tavırları ile halkın dilindedirler. İlçe Emniyet Müdürümüz Ahmet Yurdaer ve ekibi, hizmet ruhu ile yapmış olduğu çalışmaları ile ilçenin sükûneti noktasında gayret göstermektedirler. Ancak bilinmesi gerekir ki, Polisimizin sorumluluk sahası ile personel sayısı orantısızdır. Yetersiz kalınıyorsa bu mevcut personelin başarısızlığından değil, mevcut personelin sayısının yetersizliğindendir.

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, ilçeye iyi hizmet edebilmek adına gayret göstermektedir. Ancak ekibindeki vasıflı personel sayısının yetersizliği bazı hizmet dallarında başarısızlığı kendiliğinden getirmektedir. Ama buna rağmen, son yılların en iyi hizmetini yine bu Belediye döneminde aldığımızı ve almaya devam ettiğimizi inkâr edecek kadar da nankör değiliz.

Sivil toplum örgüt başkanlarının bazıları, artık kimseyi muhatap almayacak kadar kendilerinden eminler. Benim düşüncem ve görüşüme göre, ne kimsenin kendilerine hesap sorabileceğini, nede kimilerine hesap vermek zorunda olduklarının bilincini maalesef kaybetmişlerdir.

Kimse unutmamalıdır ki, Dünya da hesap soran çıkmaz ise de, Allah elbet hesap soracaktır. Allah’ım hesabını veremeyeceğimiz yükleri sırtımıza yükletmesin.

Ben Mehmet Okuyucu, acizane kendi çapımda, ilçeme en iyi hizmetin gelebilmesi için halkın içinde gezerken edindiğim bilgi ve görüşlerim ile hizmetimi yapmaya çalışmaktayım. Ne diğer basın mensubu arkadaşların hakkında ileri geri yorumlar yaparak onları eziyorum, ne de hak etmediği halde sırf menfaat için birilerini överek ayyuklara çıkarıyorum.

Kimseye yıpratmak amaçlı yaklaşmıyorum. Bana reklam veren yaşasın vermeyen yok olsun düşüncesi ile habercilik yapmıyorum. Reklam vereni de gerektiği şekilde eleştiriyorum vermeyeni de gerektiği şekilde onure etmeye çalışıyorum. Kimseden korkmuyorum ama saygıda kusur etmekten ve yanlışlık ile de olsa birilerini haksız yere yıpratmaktan korkuyorum. Gördüğüm yanlışı gözümü kırpmadan yazmaya devam edeceğim. Ama bilmeyerek birilerini haksız yere yıpratırsam ve bununda farkına varırsam, suçumu telafi etmese de özür dilemesini de bilirim.

Netice de ben ilçemi de ilçem halkını da çok seviyorum. Halkın sesi olmaya devam. Beni kimse yanlış anlamasın. İyi insanlar tarafından iyi yorumlar almak elbette beni de sevindirir. Kötülerde ne düşünürse düşünsün.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık